امروز : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
   
  • در نشست کمیسیون فرهنگی ورزش کشور

   عبدالحمید احمدی: مراسم تقدیر از ورزشکاران حافظ ارزش های پهلوانی، اسفندماه برگزار می شود

   عبدالحمید احمدی: مراسم تقدیر از ورزشکاران حافظ ارزش های پهلوانی، اسفندماه برگزار می شود

   معاون فرهنگی ،آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان از برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از ورزشکارانی که در راستای پاسداشت ارزش های پهلوانی اقدامات ارزشی را انجام داده اند، خبر داد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، عبدالحمید احمدی صبح امروز در نشست کمیسیون فرهنگی ورزش که با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف دولتی برگزار شد ،با اشاره به بند دو نظام نامه فرهنگی ورزش کشور که تقویت و ارتقا روحیه پهلوانی و پاسداشت ارزش های معنوی و اخلاقی را با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار داده است ،از تدوین پیش نویسی برای دستورالعمل تقدیر از ورزشکارانی که در راستای تحقق این بند از نظام نامه فرهنگی ورزش کشور، اقدامات موثری انجام داده اند ،خبر داد.
   معاون فرهنگی آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان توضیح داد: پاسداشت ارزش های پهلوانی در ورزش مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد به همین دلیل شایسته است که در این زمینه با توجه به اقدامات بسیار خوبی که در راستای حفظ ارزش های اخلاقی و پهلوانی از سوی ورزشکاران در میادین داخلی و خارجی صورت می گیرد ،تقدیر شود.
   عبدالحمید احمدی از اقدامات ورزشکاران در راستای پاسداشت ارزش های معنوی و اخلاقی به نیکی نام برد و تصریح کرد: اقدامات ارزشی ورزشکاران تعدادش کم نیست اما متاسفانه بیشتر حرکات هنجارشکنانه مطرح می شود به همین دلیل شایسته است به عنوان یک اقدام اجرایی در راستای تحقق بند دو نظام نامه فرهنگی ورزشی کشور ،از حرکات فرهنگی در عرصه ورزش به صورت ویژه تجلیل شود.
   معاون وزیر در همین راستا به تدوین دستورالعمل پاسداشت ارش های پهلوانی اشاره کرد که به فدراسیونها و نهادهای ورزشی ارسال شده و گفت: در صددیم که تا پایان آذرماه با تکمیل این دستورالعمل ،فراخوان آن را در دی ماه برای فدراسیون ها و نهادهای ورزشی ارسال کنیم تا ورزشکارانی که در این قالب قرار می گیرند در دهه اول اسفندماه مورد تجلیل واقع شوند.
   احمدی تاکید کرد : مراسم تجلیل از اهالی ورزش که در راستای تقویت و ارتقا روحیه پهلوانی و پاسداشت ارزش های معنوی و اخلاقی تلاش کرده اند باید همچون یادواره شهدای ورزشکار نهادینه شود.
   معاون فرهنگی ،آموزش و پژوهش در بخش دیگری از این نشست بند سوم نظام نامه فرهنگی ورزش کشور را مورد تحلیل قرار داد و با اشاره به رویکرد فرهنگی فعالیت های ورزش بانوان اظهار داشت:در این بند توسعه و ارتقا کیفی و کمی ورزش بانوان و ترویج فرهنگ حاکم بر ورزش بانوان کشور به عنوان الگوی مطلوب زن مسلمان در عرصه های ورزش ملی و بین المللی تاکید شده است به همین دلیل با محوریت معاونت ورزش بانوان اقدامات اجرایی این بند پیشنهاد شده است که پس از تصویب قطعا قابلیت اجرا هم خواهد داشت.
   احمدی به اهمیت تشکیل کارگروه تخصصی فرهنگی ورزش بانوان اشاره کرد که می تواند بسیاری از موارد مهم ورزش بانوان ابتدا در آن مطرح و به تصویب برسد و سپس برای تاییید نهایی وارد کمیسیون شود.
   در این نشست رباب شهریان معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان نیز دقایقی پیرامون پیشنهاد اجرایی بند دو نظام نامه فرهنگی ورزش کشور توضیحاتی ارائه داد.
   نمایندگان دستگاه های مختلف دولتی عضو کمیسیون فرهعنگی ورزش کشور نیز دقایقی پیرامون نظام نامه فرهنگی ورزش کشور به ارائه نظرات و پیشنها د های خود به منظور اقدامات اجرایی این نظام نامه پرداختند.
   نظام نامه فرهنگی ورزش کشور در شورای عالی انقلاب فرهنگی با امضای رییس جمهور ابلاغ شده است و نشست های کمیسون فرهنگی ورزش به تصویب اقدامات اجرایی برای تحقق بند های ده گانه این نظام نامه می پردازد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,731,051
تعداد بازدید امروز : 22,000
تعداد بازدید دیروز : 25,433
آخرین به روزرسانی : 1397/02/31