امروز : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
   
  • وزیر ورزش و جوانان: تیراندازی ایران باید به دنبال مدال در بازیهای المپیک باشد

   وزیر ورزش و جوانان: تیراندازی ایران باید به دنبال مدال در بازیهای المپیک باشد

   وزیر ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد که تیراندازی ایران بتواند در بازیهای المپیک 2020 برای اولین بار برای کاروان ورزشی ایران ،مدال آوری کند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،دکتر سلطانی فر در حاشیه برگزاری نهمین دوره رقابتهای تیراندازی قهرمانی آسیا در جمع خبرنگاران از رشته تیراندازی به عنوان ورزش پرمدال نام برد و خاطر نشان ساخت: در بازی ‌های المپیک 45 مدال توزیع می شود که تاکنون موفق به کسب هیچ مدالی نشده ایم ، بنابراین امیدوارم دربازیهای المپیک 2020 بتوانیم به مدال ارزشمند المپیک نیز برسیم.
   وزیر ورزش و جوانان از استعدادهای این رشته به نیکی یاد کرد و اظهار داشت:در باورهای مذهبی و بیانات مقام معظم رهبری بر گسترش ورزش تیراندازی به خصوص در بخش همگانی و قهرمانی تاکید شده است و همین مساله ضرورت نگاه جدی تر به این رشته را نشان می دهد.
   وزیر ورزش و جوانان کسب سهمیه المپیک در رشته تیراندازی را بسیار مهم دانست و گفت: از ‌اکنون باید برای کسب هفت تا هشت سهمیه و کسب مدال در المپیک تلاش کنیم چرا که زمان آن فرا رسیده است که ایران در رشته تیراندازی در المپیک بالاخره به مدال دست پیدا کند.
   دکتر سلطانی فر با اشاره به میزبانی ایران در این دوره که برای دومین بار رخ داده به عنوان یک شاخصه مثبت نام برد و در ارزیابی خود نسبت به این رویداد گفت:: چین سابقه دیرینه ‌ای در این رشته دارد و در رده بندی مدالها به دلیل سرمایه‌ گذاری زیادی که در آن انجام داده در رده نخست قرار دارد و تیم ‌های ایران و هند در رده دوم و سوم هستند.
   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به توزیع 72 مدال در این مسابقات گفت: امیدوارم درمواد باقیمانده همین رتبه دوم را حفظ کنیم تا زمینه‌ ای برای کسب نتایج بهتر در بازی‌ های آسیایی 2017 اندونزی و المپیک 2020 توکیو باشد
   دکتر سلطانی فر در پاسخ به سوالی در زمینه حمایت و پشتیبانی از فدراسیون تیراندازی گفت: متناسب با امکانات، حمایت و پشتیبانی خوبی از این فدراسیون شده و اگر امکانات و منابع بیشتر شود از تیراندازی و سایر رشته ‌ها بیشتر حمایت خواهیم کرد.
   وزیر ورزش و جوانان در خصوص حضور بانوان سایر کشورها با حجاب اسلامی در رقابت‌ های تیراندازی سلاح بادی در تهران گفت: باید از حضور بانوان در بسیاری از رشته ‌های ورزشی و مسئولیت ‌هایی که در وزارت ورزش است بیشتر استفاده شود. خارجی ها با توجه به ملاحظات فرهنگی ایران، در بسیاری از رشته‌ ها مشکلی ندارند و می توانند با پوشش اسلامی در مسابقاتی که ما میزبانی آن را به عهده داریم، شرکت کنند.
   وزیر ورزش و جوانان افزود: این شرایط برای بسکتبال فراهم نیست و در نامه‌ ای از فدراسیون بین‌ المللی بسکتبال خواسته ایم تا شرایط حضور بانوان بسکتبالیست کشورهای اسلامی با پوشش اسلامی فراهم شود.
   دکتر سلطانی فر با اشاره به این مهم که نیمی از جمعیت 57 کشور اسلامی جهان بانوان هستند ،اظهار داشت: در رشته‌ هایی مانند فوتسال و هندبال بانوان کشورهای اسلامی می توانند با پوشش اسلامی رقابت کنند و طبیعی است که این اجازه در رشته بسکتبال نیز باید به آنها داده شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,730,986
تعداد بازدید امروز : 21,935
تعداد بازدید دیروز : 25,433
آخرین به روزرسانی : 1397/02/31