امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • در دیدار رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون بدمینتون

   دکتر سلطانی فر: بدمینتون ایران در آسیا باید مدال آور شود

   دکتر سلطانی فر: بدمینتون ایران در آسیا باید مدال آور شود

   وزیر ورزش و جوانان گفت: بدمینتون ایران هر چند در سطح آسیا رقیبان قدری دارد اما باید با برنامه ریزی به یکی از رشته های مدال آور ایران در قاره کهن تبدیل شود

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،دکتر مسعود سلطانی فر در دیدار با رییس و اعضای هیات رییسه فدراسیون بدمینتون که عصر امروز برگزار شد، از فدراسیون بدمینتون به عنوان رشته ای نام برد که با فعالیت بیش از چهار دهه در ایران انتظار مدال آوری از آن می رود.
   وزیر ورزش و جوانان رقیبان آسیایی بدمینتون ایران را قدر و دارای کلاس بالای جهانی خواند و توضیح داد: بدمینتون بیش از چهار دهه در ایران قدمت دارد به همین دلیل باید برنامه ریزی های فدراسیون به سمت دستیابی به مدال در رقابتهای قهرمانی آسیا و بازیهای آسیایی سوق پیدا کند، البته باید بپذیریم که حریفان ایران در قاره کهن، قدر هستند اما دیگر زمان آن رسیده که این رشته هم به رشته های مدال آور ایران تبدیل شود.
   مسعود سلطانی فر موفقیت در رقابتهای آسیایی را برای بدمینتون مقدمه موفقیت این رشته در المپیک دانست و بر برنامه ریزی برای موفقیت های بدمینتون تاکید کرد.
   وزیر ورزش و جوانان استفاده از مدرس خارجی به جای استخدام مربیان خارجی برای همه رشته ها از جمله بدمینتون مفید تلقی کرد و فدراسیون بدمینتون را به استفاده از مدرسان خارجی این رشته و تربیت مربیان ایرانی توصیه کرد.
   دکتر سلطانی فر گفت: حضور مدرسان خارجی در ایران می تواند منجر به تربیت و پرورش تعداد زیادی از مربیان داخلی شود. با افزایش دانش، تسلط و آگاهی مربیان، زمینه رشد ورزش در کشور فراهم می شود.
   وزیر ورزش و جوانان برگزاری مستمر رقابتهای بین المللی بدمینتون دهه مبارک فجر که اکنون در آستانه بیست و ششمین دوره قرار دارد را ستود و خواستار برگزاری این رویداد در استان های مختلف کشور شد. او گفت: آنچه مسلم است برگزاری این رویداد در استان های مختلف رونق افزایی را در استان میزبان سبب می شود و از طرفی باعث خواهد شد که سطح بدمینتون آن استان ارتقا پیدا کرده و در نهایت به یک استان فعال تبدیل شود. همین می تواند به پیشبرد برنامه های فدراسیون بیشتر کمک کند.
   دکتر سلطانی فر همچنبن تاکید کرد که فدراسیون بدمینتون علاوه بر برگزاری رقابتهای بین المللی دهه فجر، در رده های سنی پایه نیز برای میزبانی مسابقات بین المللی اقدام کند .
   وزیر ورزش و جوانان، فدراسیون بدمینتون را به استفاده از ظرفیت های آموزش و پرورش و شهرداریها توصیه کرد. او در عین حال ظرفیت بانوان برای موفقیت در این رشته دانست.
   در این دیدار ابتدا محمد رضا پوریا، رییس فدراسیون بدمینتون گزارشی از فعالیت های این رشته در ابعاد مختلف ارائه کرد.
   سید نصرالله سجادی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای نیز به برنامه ریزی در راستای قرار گرفتن این رشته در زمره ورزش های مدال آور ایران تاکید کرد .
   سجادی گفت: در بازیهای آسیایی اینچئون 16 رشته ایران موفق به کسب مدال شدند. بدمینتون از جمله ورزش هایی در کشور محسوب می شود که توانایی قرار گرفتن در بین رشته های مدال آور ایران را دارد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,323,985
تعداد بازدید امروز : 7,919
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31