امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • رئیس فدراسیون دو و میدانی :

   ارتقا دانش مربیان همراه با استعدادیابی منطقی ،استراتژی دوومیدانی ایران برای المپیک است

   ارتقا دانش مربیان همراه با استعدادیابی منطقی ،استراتژی دوومیدانی ایران برای المپیک است

   رییس فدراسیون دو ومیدانی دو استراتژی مهم این فدراسیون در راستای افتخار آفرینی برای بازیهای آسیایی و المپیک را ساماندهی مربیان داخلی و ارتقا دانش آنها همچنین استعدادیابی درست و هدفمند عنوان کرد.

   مجید کیهانی در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از رشته دو ومیدانی به عنوان ورزش پایه نام برد و با اشاره به توزیع 141 مدال این رشته در بازیهای المپیک ،این ورزش را ورزش اول المپیک تعبیر کرد.
   رییس فدراسیون دو ومیدانی توزیع مدال های فراوان این ورزش را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد : دو ومیدانی در جهان اهمیت خاصی دارد اما این ورزش هیچگاه در ایران به جایگاهی که شایستگی آن را داشته دست پیدا نکرده است. هرچند همیشه نفراتی همچون باغبانباشی ،غیاثی ،سجادی ،صمیمی ،حدادی ،مرادی و ... در مقاطعی با افتخارآفرینی های خود ،پرچم این رشته را بالا بردند.
   مجید کیهانی ادامه داد:دو ومیدانی همیشه در ایران از استعداد های بالقوه برخوردار بوده اما توسعه این رشته هیچگاه اتفاق نیفتاده است و موفقیت هایی هم که رقم خورده ناشی از عملکرد مقطعی در یک بخش خاص این رشته بوده که جواب داده اما بطور گسترده و فراگیر برای این ورزش کار نشده است.
   رییس فدراسیون دوو میدانی نگاه وزیر ورزش و جوانان به رشته های پایه و پرمدال را امیدآفرین دانست و تصریح کرد: ستراتژی اصلی فدراسیون دو ومیدانی نگاه وزیر ورزش و جوانان است که همانا توسعه این ورزش در سراسر ایران را مد نظر قرار دادیم و در راستای تحقق آن با هدف کسب مدال در رخدادهای معتبر برنامه ریزی می کنیم
   به گفته مجید کیهانی تحقق توسعه دو ومیدانی در سراسر ایران موجبات افتخارآفرینی این رشته پرمدال در بازیهای آسیایی و المپیک را فرهم خواهد کرد.
   رییس فدراسیون دو ومیدانی برای تحقق اهداف توسعه این رشته ،توضیح داد: یکی از مشکلات اساسی دو ومیدانی که با بررسی های مختلف و کارشناسانه به آن دست پیدا کردیم و حتی رییس فدراسیون دو ومیدانی لهستان هم به آن اشاره کرد دانش مربیان است به همین دلیل اعتقاد داریم که باید در راستای ساماندهی مربیان داخلی اتفاقات خوبی رخ دهد چرا که مربیان خارجی بصورت مقطعی می توانند کمک کنند و به منظور قرار گرفتن در مسیر مدال آوری ما باید مربیان داخلی را ساماندهی کنیم و شرایط را برای ارتقا دانش آنها بوجود آوریم.
   کیهانی در ادامه این بحث خاطرنشان ساخت: همانطور که ایران در کشتی صاحب سبک است باید بپذیریم که دو ومیدانی از ایران نیست و باید برای موفقیت این رشته از کشورهای صاحب سبک استفاده کنیم که در این زمینه برنامه ریزی صورت گرفته و اقدامات خوبی را آغاز کردیم تا با توسعه مراودات بین المللی زمینه رشد این ورزش پرمدال بوجود آید.
   رییس فدراسیون دو ومیدانی سفر رییس فدراسیون لهستان را که از مربیان صاحب سبک پرتاب وزنه در جهان است را خوب توصیف کرد: از این پس مروادات بین المللی ایران در دو ومیدانی جهان افزایش پیدا خواهد کرد و در صددیم با مدرسان بین المللی شرایط ارتقا دانش مربیان را فراهم کرده و با حل یکی از چالش های اساسی این رشته ،بستر مدال آوری ایران در بازیهای المپیک را فراهم کنیم.
   مجید کیهانی استعدادیابی درست ،اصولی و منطقی را برای تحقق توسعه دو ومیدانی بسیار مهم تلقی کرد :بعد از استراتژی ساماندهی و ارتقا دانش مربیان ، بدون شک استعدادیابی منطقی که باعث سرمایه گذاری بر روی افراد مستعد با ظرفیت مدال آوری دومین استراتژی مهم فدراسیون است که معتقدیم به نتیجه خوبی خواهد رسید.
   رییس فدراسیون دو ومیدانی به اجرای برنامه های در راستای تحقق توسعه دو ومیدانی ایران تاکید کرد و اظهار داشت:استراتژی های ما باعث خواهد شد که دو ومیدانی در بازیهای آسیایی 2022 و بازیهای المپیک 2024 نتیجه خوب و پرافتخاری داشته باشد.
   کیهانی با اشاره به اهمیت بازیهای آسیایی جاکارتا و بازیهای المپیک 2020 توکیو گفت:قطعا برای موفقیت در این رویدادهای مهم هم برنامه داریم بطوریکه باید با موجودیت فعلی این ورزش بهترین شرایط و امکانات را به منظور افتخار آفرینی دو ومیدانی ایجاد کنیم.
   رییس فدراسیون دو ومیدانی در پایان تاکید کرد : استراتژیهای دو ومیدانی ایران در قالب برنامه ریزی مدت قطعا نتیجه خواهد داشت اما در شرایط فعلی برای موفقیت در بازیهای آسیایی و بازیهای المپیک پیش رو رابا موجودیت فعلی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,323,948
تعداد بازدید امروز : 7,882
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31