امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • سعیدی: هدف فدراسیون گلف کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ است

   سعیدی: هدف فدراسیون گلف کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ است

   رئیس فدراسیون گلف گفت: در طرح استعدادیابی فدراسیون گلف برنامه ریزی های بسیار خوبی صورت می گیرد و مطمئنا به نقطه هدف ما که کسب یک سهمیه در المپیک 2020 است دست خواهیم یافت.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف ؛ کیکاووس سعیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در حال حاضر در سطح کشور 22 هیئت استانی وجود دارد و چهار انجمن مینی گلف، وودبال، بهکاپ و اخیراً کروکت را تحت پوشش داریم که هر کدام از این انجمن ها دارای ساختار جهانی هستند.
   وی افزود: یک زمین چمن، شش زمین خاکی که دارای ابعاد استاندارد هستند در تهران، خوزستان، اصفهان، مشهد و تبریز وجود دارد و تعدادی زمین های تمرینی نیز در سایر استان ها موجود است و زمین های متعدد مینی گلف بالغ بر 30 زمین در کشور وجود دارد.
   سعیدی ادامه داد: علی رغم تلاش های صورت گرفته هنوز ورزش گلف ورزش گلخانه ای است و عمومیت پیدا نکرده است و علت اصلی آن کمبود زیرساخت به دلیل گرانی تجهیزات و لوازم است.
   وی گفت: در حال حاضر رشته گلف وارد المپیک شده و امروزه این ورزش ، ورزش لوکس تلقی نمی شود و هر ورزشی که وارد المپیک می شود باید عمومیت پیدا کند و زمینه برای دسترسی به آن ورزش فراهم شود اگرچه در برخی از کشورها افراد خاص و سفیران ورزشی به آن می پردازند اما به طور کلی گلف عمومیت پیدا کرده به طوری که هم اکنون 85 میلیون نفر گلف بازی می کنند و بیش از 50 هزار زمین گلف در سراسر دنیا وجود دارد.
   رئیس فدراسیون گلف ادامه داد: گلف محدودیت سنی ندارد و حتی خانم ها نیز می توانند با پوشش مناسب در مسابقات رسمی و بین المللی حضور داشته باشند.
   وی درباره برنامه های انجام شده در سال 95 گفت: امسال در رده سنی جوانان و بزرگسالان و در بخش بانوان مسابقات قهرمانی کشوری و در بخش آقایان در چهار رده سنی برگزار کردیم مسابقات در رشته های مینی گلف و بهکاپ در رده های سنی جوانان و بزرگسالان و در هر دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد.
   سعیدی افزود: رقابت های سوپرلیگ با حضور هشت تیم و در دو گروه چهارتایی در نیمه اول سال به پایان رسید، یک دوره مسابقات آزاد کشوری را در اردبیل برگزار کردیم. 42 مسابقه استانی در همه رشته های ذکر شده برگزار شد.
   وی ادامه داد: در شش اعزام برون مرزی از جمله تورنومنت پاکستان رقابت های وودبال قهرمانی جهان در کره جنوبی، مسابقات بین المللی مالزی بانوان، مسابقات بین المللی تایلند که تیم ملی زیر 30 سال اعزام شد، مسابقات قهرمانی انفرادی کره جنوبی که دو نفر اعزام شدند و در نشست کنفدراسیون آسیایی که در کره جنوبی برگزار شد خودم حضور داشتم، برگزاری سه دوره مربی گری گلف، وودبال، بهکاپ و همچنین کلاس داوری در وودبال را برگزار کردیم.
   سعیدی گفت: آیین نامه مربیان لیگ برتر، انجمن ها، کمیته آموزش ابلاغ شد و در ادامه، لیگ دسته یک آقایان و بانوان بهمن ماه برگزار می شود و همچنین مسابقات قهرمان کشوری وودبال را بهمن ماه به میزبانی کیش برگزار می کنیم.
   وی گفت: امسال کارهای خوبی در فدراسیون انجام گرفت از جمله اینکه با رایزنی هایی که با کمیته آموزش وزارت علوم و تحقیقات صورت گرفت این رشته به عنوان واحد درسی در دانشگاه ها تدریس شود که خوشبختانه این طرح به تصویب رسید و ما این طرح را در دو واحد تربیت بدنی جا دادیم و امیدواریم شاهد فراگیر شدن گلف در سطح دانشگاه ها باشیم.
   رئیس فدراسیون گلف افزود: طرح استعدادیابی در شش استان ارائه شده است و با دو استان دیگر نیز در حال رایزنی هستیم و این هشت استان در بهمن ماه طرح استعدادیابی خود را آغاز می کنند و گروه سنی شش تا 12 سال تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.
   وی گفت: با توجه به اینکه گلف نیاز به پوست اندازی دارد با شروع به کار طرح استعدادیابی مطمئناً در طرح استعدادیابی برنامه ریزی های بسیار خوبی صورت می گیرد و به نقطه هدف ما که کسب یک سهمیه در المپیک 2020 است دست خواهیم یافت.
   کسب سهمیه در المپیک 2020 اختصاص دادن سهم قاره ای است.
   سعیدی افزود: در حال حاضر گلف ایران در جایگاه پنجاهم جهان قرار دارد و این در حالی است که در حال حاضر 120 کشور دنیا دارای گلف هستند و 72 کشور در مسابقات رسمی شرکت می کنند. در آسیا 37 کشور گلف دارند و ما در آسیا در رتبه 19 قرار داریم.
   وی در خصوص به کار گیری مربی ثابت بین المللی گفت: باید زیرساخت ها، امکانات و تجهیزات گسترش یابد، زمینه های حداقلی فراهم شود، تربیت مربی انجام گیرد تا مربیان خارجی با استقبال در ایران حضور یابند البته تاکنون دو مربی بین المللی از کشورهای اسکاتلند و یونان در ایران حضور داشته اند و طبق برنامه اردیبهشت ماه سال آینده کیم بالد وین مربی استرالیایی برای بالا رفتن سطح مربیان و ورزشکاران کشورمان به مدت 10 روز در ایران حضور می یابند.
   سعیدی درباره حضور در بازی های آسیایی افزود: چون در اعزام به بازی ها محدودیت داریم و بر اساس ملاک کمیته ملی المپیک که کسب سکو و مدال است پس بنابراین این مقوله یک مقوله زمانبر است و ما هنوز نمی توانیم برای کسب مدال قول بدهیم پس رشته هایی که مدال آور هستند در اولویت قرار دارند و ما درصددیم تا برای حداقل حضور گلف در بازی های آسیایی کارشناسی را به این رقابت ها اعزام کنیم تا بتواند آموزه هایی را که در این رقابت ها از آن خود می کند انتقال دهد.
   وی ادامه داد: در بعضی از استانها همچون چهارمحال و بختیاری، لرستان و گلستان طرح احداث آکادمی گلف اجرا شده است و 20 تا یک ماه دیگر آکادمی گلف مجموعه ورزشی انقلاب تهران افتتاح می شود و در ادامه برنامه های انجام گرفته دو کتاب در زمینه گلف و وودبال را منتشر کرده ایم و همچنین چهار استان مجمع انتخاباتی خود را برگزار کردند و بر اساس برنامه مجمع عمومی فدراسیون اردیبهشت ماه برگزار شد.
   رئیس فدراسیون گلف گفت: 12 سفر استانی داشتیم که در این سفرها با استانداران، مدیران کل ورزش و جوانان، شهرداران و مقامات بلندپایه استان ها دیدارهای چند جانبه ای را برگزار کرده ایم.
   وی درباره ادامه برنامه های فدراسیون افزود: چهار مرحله اردوی آماده سازی برای بانوان و جوانان داشتیم که درصددیم این اردوها ادامه داشته باشد و 15 تا 17 دی ماه مسابقه بین المللی اتباع خارجی مستقر در ایران در رشته بهکاپ را به میزبانی مشهد برگزار می کنیم که تاکنون اتباع هفت تا هشت کشور حضور خود را اعلام کردند.
   سعیدی ادامه داد: تاکنون میزبانی هیچگونه مسابقه بین المللی گلف را در پرونده نداریم و درصددیم تا با موافقت وزارت ورزش و جوانان و کنفدراسیون گلف جام صلح و دوستی یادواره مرحوم شهباز حسین پور پیشکسوت گلف را 22 تا 27 اردیبهشت سال آینده در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار کنیم و در این راستا از 10 کشور دعوت به عمل آورده ایم که تاکنون کشورهای لبنان، پاکستان و افغانستان رسماً آمادگی خود را اعلام کرده اند و کشورهای قطر و امارات به صورت تلفنی اعلام آمادگی کردند و درصددیم تا در این رقابت ها سه تیم داخلی شرکت کنند.
   وی گفت: پانزدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشوری یادواره حسین پور اسفندماه برگزار می شود و با برنامه ریزی های انجام گرفته برترین های این رقابت ها انتخاب و در قالب سه تیم داخلی در جام بین المللی جام صلح و دوستی شرکت می‌کنند.
   سعیدی افزود: شایعاتی مبنی بر انجمن شدن فدراسیون گلف و قرار گرفتن این انجمن در فدراسیون انجمن های ورزشی منتشر شد که این موضوع را تکذیب می کنم چراکه با توجه به المپیکی شدن رشته گلف این یک امر انجام نشدنی است.
   وی در خصوص بودجه فدراسیون گلف گفت: نگاه وزارت ورزش و جوانان استفاده از ظرفیت های خصوصی و غیردولتی است و فدراسیون گلف نیز در این راستا به دنبال راهکاری است چراکه بودجه فدراسیون در سه سال اخیر با توجه به تورم افزایش چشمگیری نداشته و باید از ظرفیت های دیگر علاوه بر بودجه ای که از طرف وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درنظر گرفته می شود، استفاده کنیم و ما درصددیم تا از منابع خارجی و داخلی استفاده کنیم.
   رئیس فدراسیون گلف افزود: دولت یازدهم از ورزش حمایت بسیار خوب و چشمگیری داشته است و امیدواریم بتوانیم با این حمایت ها، ورزش ایران را به جایگاه واقعی خود در دنیا برسانیم.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,336,904
تعداد بازدید امروز : 20,838
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31