امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • اسبقیان: مدال ژیمناستیک در بازی های آسیایی جاکارتا دور از دسترس نیست

   اسبقیان: مدال ژیمناستیک در بازی های آسیایی جاکارتا دور از دسترس نیست

   سرپرست فدراسیون ژیمناستیک معتقد است که کسب مدال این رشته در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا دور از دسترس نیست.

   شروین اسبقیان در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، عدم موفقیت ورزش ایران در ورزش های پرمدال را فقدان برنامه ریزی و عدم شناخت نیازهای واقعی ورزش کشور عنوان کرد و با بیان اینکه ایران دریای استعدادهای ورزشی است، ابراز امیدواری کرد که رشته ژیمناستیک در بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا به مدال دست یابد.
   سرپرست فدراسیون ژیمناستیک مدال برنز جامعی در رقابتهای قهرمانی آسیا که در خرک حلقه به دست آمد را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: وقتی بعد از هفتاد سال در رقابتهای قهرمانی آسیا مدال برنز می گیریم یعنی می توانیم به سمت و سویی حرکت کنیم که در بازیهای آسیایی هم این مدال را تکرار و چه بسا مدال های خوش رنگ تری نیز از این رشته پرمدال به دست آوریم.
   اسبقیان تشکیل ستاد ورزش های پایه و پرمدال در وزارت ورزش و جوانان و رویکرد دکتر سلطانی فر به ورزش های پرمدال را ستود و تاکید کرد: موفقیت در رشته های پر مدال در بازیهای آسیایی و المپیک عزم جدی و اراده قوی همچنین فعل خواستن می خواهد که اکنون در مدیریت کلان ورزش کشور وجود دارد و اگر در زمینه عملیاتی هم متبلور شود، بدون شک رشته های پرمدال برای ایران نیز افتخار آفرین خواهند شد.
   سرپرست فدراسیون ژیمناستیک گفت: در کنار این عزم و اراده قوی وزیر ورزش و جوانان باید عوامل ساختاری اثرگذار در مدال آوری ورزش های پایه را نیز تقویت کنیم به طوری که تجهیزات و امکانات را برای این موفقیت فراهم و فرآیند استعدادیابی و نخبه پروری را منطقی دنبال کنیم و در زمینه آموزشی و مدیریتی هم برنامه ریزی های خوبی داشته باشیم.
   به گفته اسبقیان نقش صدا و سیما نیز به عنوان رسانه ملی و تاثیرگذار در تسریع این امور و فراهم آوردن شرایط و بستر مناسب برای موفقیت رشته های پرمدال مهم است.
   سرپرست فدراسیون ژیمناستیک تاکید کرد : نباید از نقش خودباوری ورزش ایران به سادگی گذر کنیم. ورزش کشور ما دارای پتانسیل فراوانی است که سوق دادن آن به سمت موفقیت در ابتدا عزم و اراده قوی می طلبد که خوشبختانه این مهم در نگاه کلان وزارت ورزش و جوانان به وجود آمده است و فدراسیون ها انگیزه و خودباوری زیادی را به منظور برنامه ریزی در راستای مدال اوری در رویدادهای مهم شروع کرده اند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,323,958
تعداد بازدید امروز : 7,892
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31