امروز : یکشنبه 31 تیر 1397
   
  • دکتر محمد جواد حق شناس :

   انتخاب پایتخت جوانان جهان اسلام، فرصتی مناسب جهت معرفی چهره صلح طلب ایران است

   انتخاب پایتخت جوانان جهان اسلام، فرصتی مناسب جهت معرفی چهره صلح طلب ایران است

   دکتر حق شناس با مثبت خواندن انتخاب شهر شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام انتخاب این عنوان را قابل تقدیر توصیف کرد و اظهار داشت :ا باید به فکر بهره برداری درست از این فرصت در جهت معرفی چهره صلح طلب کشورمان به جهانیان باشیم.

   دکتر محمد جواد حق شناس در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام را باید به فال نیک گرفت چرا که این فرصتی است تا چهره واقعی ایران را به جهانیان نشان دهیم.
   وی با اشاره به تبلیغات منفی رسانه های غربی در چند دهه گذشته علیه ایران عنوان داشت: مشکلات بوجود آمده در دهه های گذشته باعث شد که کشورمان با حجم عظیم انتقادات منفی و غلط رسانه های غربی و رسانه های عربی که به منظور تخریب چهره ایران صورت گرفت روبرو شود و این مسئله اکنون یکی از مشکلات جدی ماست و باید حل شود.
   دکتر حق شناس با اشاره به تاثیرات عمیق این تبلیغات در افکار جهانی نسبت به ایران گفت: من خود شاهد بودم که حتی ایرانیان خارج کشور که کودکی و جوانی خود را در ایران گذرانده و چند دهه ای است به خارج از کشور مهاجرت کرده اند تحت تاثیر این تبلیغات منفی قرار گرفته و دروغ بودن آنها را باور نمی کردند.
   وی ادامه داد :این موضوع حتی درمورد گردشگران وعلاقمندان سفر به ایران نیز صدق می کند چرا که بعد از ورود آنها به ایران تعجب و عدم باور پذیری از آنچه که در واقعیت می بینند با آنچه شنیده اند به روشنی مشهود است.
   این چهره دانشگاهی با تاکید بر شدت تاثیرات منفی این تبلیغات بر آینده کشور افزود: انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام فرصت مناسبی برای تغییر این نگرش است و ما باید از این فرصت بهره برداری مناسب داشته باشیم.
   وی ادامه داد: باید وزارت ورزش و جوانان همکاری نزدیکی با مقامات محلی استان فارس و همچنین ارگان های مرتبط مانند سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، بخش خصوصی و حتی مسئولین استان های هم جوار استان فارس داشته باشد و از این فرصت که نمایندگان و مقامات چندین کشور و از همه مهمتر جوانان حضور دارند با ارائه تسهیلات و برنامه های مناسب چهره واقعی ایران را به جهانیان معرفی کنند.
   دکتر حق شناس همچنین تاکید کرد: البته انتخاب این عنوان فی نفسه قابل تقدیر است اما نباید تنها به این عنوان اکتفا کرد بلکه باید به فکر بهره برداری درست از این فرصت در جهت معرفی چهره صلح طلب کشورمان به جهانیان باشیم
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 14,324,092
تعداد بازدید امروز : 8,026
تعداد بازدید دیروز : 27,334
آخرین به روزرسانی : 1397/04/31