امروز : جمعه 04 خرداد 1397
   
  • نشست امضای تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی؛

   دکتر سلطانی فر: شعار این تفاهم نامه تحرک بدنی بیشتر، بیماری کمتر و صرف هزینه های ملی کمتر است

   دکتر سلطانی فر: شعار این تفاهم نامه تحرک بدنی بیشتر، بیماری کمتر و صرف هزینه های ملی کمتر است

   وزیر ورزش و جوانان به ورزش و تحرک بدنی بیشتر ،ارتقا سطح سلامت ،بیماری کمتر و صرف هزینه های ملی کمتر برای درمان را در قالب تفاهم نامه با وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی مورد تاکید قرار داد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛دکتر مسعود سلطانی فر در نشست امضای تقاهم نامه وزارت ورزش و جوانان با وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی که پیش از ظهر امروز برگزار شد ،محور اساسی این تفاهم نامه را تحرک بدنی بیشتر و تغذیه سالم تر به منظور ارتقا سطح سلامتی عنوان کرد.
   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی در راستای منویات مقام معظم رهبری ،بهره وری را مورد تاکید قرار داد و گسترش ورزش همگانی را موجب بهره وری بیشتر دانست.
   به گفته وزیر ورزش و جوانان گسترش ورزش همگانی به ارتقا سطح سلامتی و کاهش هزینه های درمانی منجر می شود .
   دکتر سلطانی فر تصریح کرد: وزارت ورزش و جوانان به همراه دیگر دستگاه ها و نهادهایی که در حوزه سلامت می توانند نقش داشته باشند باید در یک هم افزایی زمینه تحرک بیشتر را برای هموطنان فراهم کنند چرا که با افزایش تحرک و فعالیت بدنی ،هزینه های درمان کاهش پیدا می کند.
   دکتر مسعود سلطانی فر شعار تفاهم نامه بین دو وزارتخانه را ورزش و تحرک بدنی بیشتر ،سلامت بیشتر ،بیماری کمتر و صرف هزینه های ملی کمتر برای درمان عنوان کرد.
   وزیر ورزش و جوانان به برنامه ریزیها و امکانات دستگاه ها برای ارتقا سطح سلامتی که باعث کاهش هزینه های درمان می شود تاکید کرد.
   دکتر سلطانی فر اهمیت توسعه ورزش همگانی را در بیانات مقام معظم رهبری و سیاست های مهم رییس جمهور مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: اهمیت ورزش همگانی محور اساسی برنامه های وزارت ورزش و جوانان بوده و اراده ما بر این است که با تمام توان و با همگرایی بین همه دستگاه های مسئول ،شرایطی را برای تحرک بدنی بیشتر مردم ایجاد کنیم.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه به اقتصاد ورزش به عنوان یک اقتصاد بزرگ در دنیا اشاره و خاطرنشان ساخت: اقتصاد ورزش درایران اقتصاد کوچکی است به همین دلیل باید با فراهم کردن ساز و کار های قانونی شرایط سرمایه گذاری را برای بخش خصوصی فراهم کنیم تا با افزایش زیر ساخت های ورزشی زمینه حضور بیشتر مردم در اماکن ورزشی بوجود آید و ضریب بهره وری بالاتنر و میزان امید به زندگی نیز در اقشار مختلف مردم افزایش یابد.
   دکتر سلطانی فر به ایجاد ظرفیت های جدید به منظور ایجاد فضای مناسب برای سرمایه گذاران در عرصه ورزش به منظور افزایش ضریب بهره وری تاکید کرد.
   وزیر ورزش و جوانان به اهمیت مسائل مختلف حوزه جوانان اشاره کرد و با بیان این مهم که بخش عمده ای از فعالیت های این وزارتخانه صرف مشکلات جوانان می شود ،ورزش را یکی از ابزارها برای حل مشکلات جوانان نام برد و در عین حال همکاری بین دستگاهی را برای حل مشکلات اشتغال ،ازدواج ،تحصیل و اوقات فراغت آنها برشمرد.
   وزیر ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد که با امضای این تفاهم نامه فصل جدیدی از ارتباط بهتر و تعامل گسترده تر به منظور سلامت مردم و ایجاد روحیه نشاط در جامعه آغاز شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,817,611
تعداد بازدید امروز : 10,414
تعداد بازدید دیروز : 22,949
آخرین به روزرسانی : 1397/03/04