امروز : جمعه 04 خرداد 1397
   
  • نشست امضای تفاهم نامه وزارت ورزش و جوانان با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی؛

   دکتر هاشمی: فعالیت های بدنی و ذهنی راهی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های دوران سالمندی است

   دکتر هاشمی: فعالیت های بدنی و ذهنی راهی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های دوران سالمندی است

   وزیر بهداشت با اشاره به افزایش طول عمر ایرانیان نسبت به گذشته، گفت: اگر بخواهیم در سالمندی دچار معلولیت نشویم باید فعالیت های بدنی داشته و ورزش کنیم.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و به نقل از پایگاه خبری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ورزش و جوانان، وزارت ورزش و جوانان را یکی از وزارتخانه های نقش آفرین در توسعه امیدواری و نشاط اجتماعی بیان کرد و گفت: در بسیاری از موارد در گذشته مانند دفاع مقدس این جوانان بودند که در صحنه های خطیر صف کشی کردند و کشور را از آسیب ها و حوادث مصون نگه داشتند.

   وزیر بهداشت ، افزود: در حال حاضر طول عمر در زنان بیشتر از 80 سال و در مردان حدود ۷۹ سال افزایش یافته است اما ممکن است حدود ۱۰ سال از این عمر همراه با معلولیت باشد.

   دکتر هاشمی با بیان این که در حال حاضر حدود ۵۰ درصد افراد جامعه اضافه وزن دارند، افزود: میزان اضافه وزن در زنان ، بیشتر از مردان است و بنابر این اگر بخواهیم در سالمندی دچار معلولیت نشویم باید فعالیت های بدنی داشته و ورزش کنیم.

   وزیر بهداشت با تاکید بر نقش رسانه ملی در ارتقاء فرهنگ ورزش در جامعه گفت: رسانه ها می توانند با تبلیغ ورزش و فعالیت بدنی در پیشگیری از بروز بیماری های غیرواگیر نقش موثری داشته باشند.

   دکتر هاشمی افزایش جمعیت سالمندی در سال های آینده در کشور را از مشکلات خانواده ها، جامعه و دولت بیان کرد و گفت: حدود ۷۰۰ هزار نفر در کشور مبتلا به آلزایمر هستند که هر سال به این تعداد افزوده می شود و سایر بیماری های دوران کهنسالی علاوه بر ایجاد مشکلات برای خود فرد سالمند، موجب درگیر شدن خانواده فرد هم می شود.

   وزیر بهداشت تاکید کرد: ورزش و تحرک ذهن و جسم می تواند در پیشگیری از ابتلا به بیماری های دوران سالمندی بسیار موثر باشد.

   وی ابراز امیدواری کرد تا با این تفاهم نامه کم تحرکی افراد جامعه سامان یابد و مردم در راستای افزایش فعالیت بدنی توانمند شوند و بتوانیم ۲۵ درصد مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر را کاهش دهیم.

   دکتر هاشمی افزود: امیداست با مدیریت خوب و مناسب، موفقیت های خوبی در جهت خود مراقبتی در میان مردم داشته باشیم و رسانه ها هم در راستای ارتقاء فرهنگ ورزش و افزایش فعالیت های بدنی و خود مراقبتی سهم برجسته تری داشته باشند
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,817,605
تعداد بازدید امروز : 10,408
تعداد بازدید دیروز : 22,949
آخرین به روزرسانی : 1397/03/04