امروز : جمعه 01 تیر 1397
   
  • گزارش برگزاری نشست 4 کمیسیون تخصصی کنگره ملی امور جوانان

   گزارش برگزاری نشست 4 کمیسیون تخصصی کنگره ملی امور جوانان

   نشست چهار کمیسیون تخصصی کنگره ملی مدیریت امور جوانان با حضور مدیران کل معاونت ساماندهی امور جوانان و نمایندگان دستگاه های دولتی مربوطه، کارشناسان و متخصصان امور جوانان در ساختمان شماره دو وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش از صبح روز گذشته چهار کمیسیون تخصصی "سلامت و بهداشت جوانان"، "ازدواج و تحکیم خانواده"، کمیسیون "فرهنگ، هنر و گردشگری"، کمیسیون "فضای مجازی" برگزار شد .
   کمیسیون تخصصی سلامت وبهداشت جوانان
   کمیسیون تخصصی سلامت وبهداشت جوانان راس ساعت هشت و سی دقیقه تشکیل جلسه داد و رضوی مدیر کل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان توضیحاتی را پیرامون این نشستها و روند برگزاری کنگره ملی مدیریت امور جوانان ارائه کرد .
   دراین جلسه ، اعتیاد ، توانمندسازی، خود مراقبتی ، ارتقاء سطح سلامت جسمی و روانی جوانان ، آگاه سازی جوانان در خصوص رفتارهای پرخطر ، اصلاح تغذیه جوانان و آموزش از جمله نکاتی بود که به بحث وتبادل نظر گذاشته شد.
   کمیسیون تخصصی ازدواج و تحکیم خانواده
   در نشست دوم که اعضا کمیسیونهای تخصصی ازدواج و تحکیم خانواده حضور داشتند موضوع طلاق های زودهنگام ، دلایل کاهش ازدواج ، فرصت سازی برای ازدواج مورد توجه قرار گرفت .
   در این جلسه حاجیان مطلق نماینده وزارت کشور مطالبی را پیرامون ازدواج موفق بیان کرد.
   وی درادامه ، مسکن و اشتغال را دومولفه مهم برای تشکیل خانواده اعلام کرد و و پیشنهاد داد دراین خصوص از پتانسیل خیرین و بخش خصوصی علاقمند به این حوزه بهره گرفته شود .
   آقایی از معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری به موضوع آموزش پرداخت و در خصوص ازدواج نقش آموزش و پرورش را بسیار مهم دانست و در ادامه توضیحاتش پررنگ کردن ارزشهای اخلاقی در جامعه را مورد توجه قرار داد .
   در ادامه این جلسه دکتر ابراهیم شیخ دبیر علمی کنگره مدیریت امور جوانان تلاش برای ارتقاء سطح کیفی زندگی های مشترک را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان ساخت که برای ترغیب جوان به انجام امر مقدس ازدواج باید تسهیلاتش مهیا شود، وقتی جوانی از حداقل امکانات محروم است قطعا نمی تواند به ازدواج فکر کند .
   او الگوسازی در خصوص ازدواج را بسیارمهم دانست وافزود : این نقد وارد است که تاکنون نتواسته ایم الگویی موفق از ازدواج را برای جوانان به نمایش بگذاریم .
   در کمیسیون تخصصی ازدواج و تحکیم خانواده نمایندگان وزارت ورزش وجوانان ، وزارت دادگستری ، وزارت کشور ، اعضای کنگره مدیریت امور جوانان و بهزیستی حضور داشتند .
   کمیسیون فضای مجازی ورسانه
   کمیسیون فضای مجازی ورسانه نیز با طرح این سوال پیگیری شد که مهمترین چالش جوانان در حوزه فضای مجازی ورسانه چیست ؟
   در این جلسه سلجوقی یکی از اعضای کمیسیون مجازی توضیح دادکه از منظر مسولان و جوانان چالش ها متفاوت است .
   او مدیریت فضای مجازی را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر بهره گیری صحیح از فضای رسانه ای افزود : از این شرایط می توان در بحث ازدواج و اشتغال بهره گرفت .
   این عضو کمیسیون فضای مجازی در ادامه سخنانش با بیان اینکه در فضای مجازی باید نگاه فرصت جویانه داشته باشیم ، گفت: این فضا می تواند بهره ور شود و برای تولید ثروت مورد استفاده قرار بگیرد .
   سلجوقی استفاده از فضای مجازی متناسب با فرهنگ ملی و قومی را مورد تاکید قرار داد و افزود: سواد رسانه ای برای تمامی اعضاء یک خانواده ضروری است.
   قاسمی استاددانشگاه توضیح داد که ما در کف نیازهای هرم مازلو هستیم . ضمن اینکه باید سواد رسانه ای را در جامعه توسعه بدهیم تا بتوانیم از این شرایط هوشمندانه بهره بگیریم .
   دکتر ابراهیم شیخ دبیر علمی کنگره ملی مدیریت امور جوانان نیز ا نشست را با این سخنان به پایان رساند که باید نگاه فرصت جویانه با دیدگاه اقتصاد دانش بنیان به فضای مجازی داشته باشیم .
   کمیسیون فرهنگ ، هنر و گردشگری
   در کمیسیون فرهنگ ، هنر و گردشگری نیز دکتر ابراهیم شیخ گفت : عمده عواملی که برای کشورها بسیارمهم است رونق اقتصادی است و بی تردید اگر برروی جوانان سرمایه گذاری بیشتری صورت بگیرد آینده کشور تضمین می شود که بخشی از این منابع مالی از حوزه گردشگری تامین می شود .
   الله بداشتی نماینده میراث فرهنگی با توضیح این مطلب که جوانان ما آشنایی کمی با فرهنگ و هنر ایرانی دارند گفت: بحث هویت ایرانی موضوع بسیارمهمی است بی تردید اگر جوانان را با هویت ایرانی آشنا کنیم کمتر شاهد غرب زدگی آنها خواهیم بود .
   او گزارشی از اقداماتی که سازمان میراث فرهنگی در خصوص معرفی آیین ها و سنتهای ملی صورت گرفته ارائه کرد و افزود : در این خصوص از پتانسیل بسیاری از سازمانهای مردم نهاد بهره گرفته ایم .
   کوچکیان فرد از وزارت کشور نیز گفت :بحث فرهنگی یک چیز است و برنامه ریزی های فرهنگی چیز دیگر، اگر قرار است برای این طیف از جامعه برنامه ریزی کنیم باید به زبان خود انها باشد .
   او گفت: نسل امروز ، بسیار صریح است و مطالب را با صراحت می خواهدبداند .
   کوچکیان فرد اظهارداشت :از استانها باید بخواهیم برای معرفی اماکن تاریخی خود برنامه داشته باشند و نمادهای فرهنگی را با توجه به نیازهای جوانان تدوین کنند .
   وی افزود : ما گردشگری داریم ولی گردشگری شهری و کوتاه نداریم دراین خصوص باید برنامه ریزی شود .
   احمد صحت قول نیکی از سازمان تبلیغات نیز اظهارداشت :من احساس میکنم جامعه به دو قسمت رسمی و غیر رسمی تبدیل شده که ما از بخش غیر رسمی شناخت صحیحی نداریم لذا باید سیاست ما در خصوص این بخش از جامعه روشن شود
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,534,100
تعداد بازدید امروز : 3,871
تعداد بازدید دیروز : 27,919
آخرین به روزرسانی : 1397/04/01