امروز : جمعه 04 خرداد 1397
   
  • مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان:

   توجه به استعدادیابی در شهرستان ها عامل مهمی در توسعه ورزش قهرمانی است

   توجه به استعدادیابی در شهرستان ها عامل مهمی در توسعه ورزش قهرمانی است

   مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: طرح استعدادیابی ورزشی با برنامه‌ریزی انجام‌شده، در همه شهرستان‌های استان سمنان ادامه می‌یابد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان ؛ فرزاد فتاحی اظهار داشت: استان سمنان همگام با کل کشور حرکت بسیار خوبی را در بحث استعدادیابی ورزشی آغاز کرده است.
   وی برگزاری چنین جشنواره هایی را زمینهای برای استعداد یابی ورزشی برشمرد و خاطرنشان کرد: مسئله استعداد یابی یکی از مواردی بوده که در سیاستهای دولت یازدهم قرار گرفته است.
   میرکل ورزش وجوانان استان تاثیربرگزاری جشنواره هایی با ماهیت استعدادیابی را مثبت در تقویت رشته های ورزشی و حمایت از ورزشکاران رده های سنی پایه برشمرد وادامه داد:امروزه استعدادیابی یکی از اصول ورزش قهرمانی است و از ثمره های مهم آن این است که افراد به سمت ورزش‌هایی که در آن می‌توانند موفق شوند، هدایت خواهند شد و از بسیاری از هزینه‌ها هم جلوگیری می‌شود.
   وی با اشاره به این که استعدادیابی عاملی تضمین کننده برای آینده ی رشته های ورزشی هست گفت: در پنج رشته ورزشی در استان سمنان که بر اساس طرح آمایش ورزش کشور سوابق قهرمانی بسیار خوبی داشتیم، روند استعدادیابی را پی می‌گیریم.
   فتاحی با عنوان رشته های والیبال، تکواندو، ورزش‌های سه‌گانه، بدمینتون و هاکی ادامه داد: تا امروز چیزی بیش از یک هزار نفر از دانش‌آموزان مدارس ابتدایی سمنان با همکاری خوب آموزش‌وپرورش استان و شهرستان سمنان به پایگاه ورزش قهرمانی آمده‌ و تحت پوشش ارزیابی‌های ورزشی قرار گرفته اند.
   وی تصریح کرد: این روند ادامه خواهدداشت و امیدواریم تعداد بیشتری از دانش‌آموزان را بتوانیم مورد استعدادیابی قرار دهیم که تعدادشان سه هزار دانش‌آموز است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,817,806
تعداد بازدید امروز : 10,609
تعداد بازدید دیروز : 22,949
آخرین به روزرسانی : 1397/03/04