امروز : پنجشنبه 06 اردیبهشت 1397
   
  • زهرا نعمتی در جمع ورزشکاران شاخص از نگاه کمیته بین المللی پارالمپیک

   زهرا نعمتی در جمع ورزشکاران شاخص از نگاه کمیته بین المللی پارالمپیک

   کمیته بین المللی پارالمپیک، زهرا نعمتی کماندار ایرانی را در جمع ورزشکاران شاخص منتخب خود معرفی کرده است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته بین المللی پارالمپیک، کمیته بین المللی پارالمپیک از روز دوشنبه فرایند اعلام ورزشکاران شاخص در 22 رشته ورزشی پارالمپیکی را که باید دیده شوند، آغاز کرده است. این فرایند با ورزشکاران رشته های تیراندازی با کمان و راگبی با ویلچر آغاز شد.
   انتخاب این ورزشکاران با همکاری فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان و فدراسیون بین المللی راگبی با ویلچر انجام شده است. منتخبان ورزشکارانی هستند که قابلیت مطرح شدن و خبرساز شدن در این دو رشته را تا بازی های پارالمپیک 2020 دارند.
   بسیاری از آنها ورزشکاران جوانی هستند که تا بازی های 2020 توکیو پیشرفت خواهند کرد. برخی نیز مدال آور پارالمپیک و رقابت های جهانی هستند که جایگاه خود را در رشته ورزشی شان حفظ خواهند کرد.
   معرفی ورزشکاران شاخص تا 30 دی ماه (19 ژانویه) ادامه دارد و هر روز ورزشکاران دو رشته معرفی می شوند. حدود 230 ورزشکار از 22 رشته برای پیگیری رسانه ها و اطلاع عموم مردم معرفی می شوند.
   در رشته تیراندازی با کمان، زهرا نعمتی بعد از تصاحب طلا در بازی های 2012 لندن، در بازی های پارالمپیک ریو 2016 نیز در ریکرو انفرادی صاحب گردن آویز طلا شد. او در بازی های المپیک 2016 نیز شرکت کرد.
   علاوه بر نعمتی، کماندارانی از کشورهای آمریکا، بریتانیا، چین، جمهوری چک و اسلواکی به عنوان ورزشکاران شاخص معرفی شده اند.
   خبرگزاری ایرنا
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,150,453
تعداد بازدید امروز : 19,756
تعداد بازدید دیروز : 23,918
آخرین به روزرسانی : 1397/02/06