امروز : دوشنبه 04 تیر 1397
   
  • 26 دی ماه 95 برگزار شد:

   گزارش برگزاری سمینار آموزشی فرایند ثبت و تایید مربیان و داوران سامانه مبین

   گزارش برگزاری سمینار آموزشی فرایند ثبت و تایید مربیان و داوران سامانه مبین

   سمینار آموزشی فرایند ثبت و تایید مربیان و داوران سامانه مبین با هدف آغاز فرایند پالایش داده های ثبت شده در سامانه مبین و دعوت از مسئولان کمیته های آموزش، مربیان و داوران فدراسیون های ورزشی روز یکشنبه 26 دی ماه 95 در محل سالن اجتماعات وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سمینار آموزشی فرایند ثبت و تایید مربیان و داوران در سامانه مبین برگزار شد.

   این سمینار آموزشی که از سوی مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات برنامه ریزی و برگزار شد با سخنان آغازین سید نصرالله سجادی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای، دارابی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و افشین مولایی مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش ستاد شروع به کار کرد.

   در ابتدا رئیس مرکز فناوری اطلاعات ضمن خوشامدگویی به مهمانان به ارائه مختصری از چشم انداز و ضرورت کار آغاز شده اشاره کرد و افزود: شیوه تولید گزارشات در حال حاضر به سختی انجام می شود و در فدراسیون ها، هیئت ها و ستاد با زحمت فراوانی در حال انجام است. تشکیل این پایگاه اطلاعاتی ملی و همکاری کلیه حوزه ها می تواند منجر به رفع مشکلات فعلی و بهره برداری همه از مزایای آن شود.

   در ادامه سجادی ضمن تشکر از اقدامات در حال انجام مرکز فناوری اطلاعات، به مشکلات ناشی از عدم دستیابی به آمار و اطلاعات صحیح اشاره کرد و این امر را دلیل بسیاری از مشکلات فعلی دانست.

   وی ضمن تایید ماهیت کاری سامانه مبین از فدراسیون های ورزشی خواست در این خصوص نهایت همکاری لازم را با مرکز فناوری اطلاعات به عمل آورند و در بهره برداری سریعتر از این پایگاه اطلاعاتی بکوشند.

   دارابی در انتهای سخنان وی، از حضور و حمایت ویژه معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارتخانه تشکر کرد و گفت: نگاه سیستمی و روشن ایشان سهم بسزایی در پیشبرد این کار داشته است.

   پس از ارائه سخنان معاون ورزش قهرمانی، با دعوت دارابی از مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش ستاد وی به ارائه سخنانی پیرامون ضرورت مدیریت علمی در کشور و تجارب موفق سایر کشورها پرداخت و در مورد لزوم تبیین فرآیند یکسان صدور گواهینامه های آموزشی توسط فدراسیون های ورزشی، به مربیان و داوران حوزه ورزش و ایجاد وحدت رویه هماهنگ با دفتر برنامه ریزی آموزش جهت صحت سنجی و اطمینان از ارائه گواهینامه های آموزشی توسط سامانه جامع مبین برای حاضرین توضیحاتی ارائه داد.

   بخش اول این سمینار با ارائه مختصری از اهداف مبین و چشم انداز مرکز فناوری از طریق اسلاید که توسط سحر فامیل زارع، معاون آمار و فناوری اطلاعات انجام شد پایان یافت و بخش دوم که به مطالب اصلی آموزشی در خصوص فرایند ثبت و تایید مربیان و داوران اشاره داشت آغاز شد.

   در بخش دوم معاون آمار و فناوری اطلاعات از طریق پاورپوینت به توضیح کارتابل های تایید و نکات مربوطه پرداخت. در انتهای این بخش حاضرین به طرح سوالات و نقطه نظرات خود پرداختند و سحر فامیل زارع به آنان پاسخ گفت.

   این نشست با استقبال شرکت کنندگان به دریافت توضیحات بیشتر و طرح سوالات خود بعد از ظهر هم ادامه یافت و نمایندگان فدراسیون های حاضر با کارشناسان و رابطان این سامانه به بحث و بررسی مشکلات و دریافت آموزش های لازم پرداختند.

   در این سمینار پکیج هایی حاوی فایل های پاورپوینت جلسه، مستند کد رشته های ورزشی و گزارش چشم انداز و اقدامات حوزه آمار و فناوری اطلاعات به شرکت کنندگان اهدا شد.

   این سمینار ساعت 15 به کار خود پایان داد.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,638,649
تعداد بازدید امروز : 18,941
تعداد بازدید دیروز : 26,883
آخرین به روزرسانی : 1397/04/04