امروز : شنبه 04 خرداد 1398
   
  • وزیر ورزش و جوانان:

   توسعه مناسبات ورزشی با دنیا می تواند در کسب میزبانی های متعدد ورزشی موثر باشد

   توسعه مناسبات ورزشی با دنیا می تواند در کسب میزبانی های متعدد ورزشی موثر باشد

   وزیر ورزش و جوانان، به اثرات مثبت برجام در عرصه ورزش اشاره کرد و انتخاب سرپرست برای فدراسیون تیراندازی را اجرای رای قانونی دانست و از بررسی عملکرد فدراسیون تکواندو توسط حوزه ورزش قهرمانی صحبت کرد و نوید داد که پیگیری های لازم برای حل مشکلات مالیاتی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را صورت داده است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ دکتر مسعود سلطانی فر در حاشیه مجمع انتخابات فدراسیون کاراته در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای حضورم در وزارتخانه قول دادیم تا پیش از پایان سال فدراسیون هایی که با سرپرست اداره می شوند را تعیین تکلیف کنیم. طی دو ماه و نیم گذشته چهارمین انتخابات را برگزار کردیم و هفته آینده نیز انتخابات فدراسیون ورزش کارگری برگزار خواهد شد که در 3 ماه 5 انتخابات را برگزار کرده‌ایم.
   دکتر سلطانی فر درباره انتخابات فدراسیون ژیمناستیک و تیراندازی توضیح داد: با برطرف کردن موانع حقوقی، تلاش می‌کنیم انتخابات فدراسیون ژیمناستیک را هم تا پایان سال برگزار کنیم. برای فدراسیون تیراندازی هم به تازگی سرپرست گذاشته ایم که فرآیند برگزاری انتخابات چند ماه طول می کشد.
   دکتر سلطانی فر در پاسخ به سوالی در ارتباط با تغییر و تحول در فدراسیون تیراندازی نیز گفت: حکم قانونی را اجرا کردیم و حرف دیگری نداریم.
   وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با اثرات مثبت برجام در ورزش و اهمیت مناسبات بین المللی اظهار داشت: در هشت سال گذشته در ایجاد ارتباطات بین المللی مشکلات متعددی داشته ایم که سبب شد نتوانیم حتی در حوزه ورزش کرسی های مختلفی بگیریم. در آینده یکی از دغدغه های ما تعامل با مجامع بین المللی خواهد بود که سعی می کنیم با تعامل، روابط ورزشی را با دنیا توسعه دهیم.
   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه «توسعه مناسبات ورزشی با دنیا می تواند در کسب میزبانی های متعدد ورزشی موثر باشد»، گفت: به دنبال کسب کرسی های جدید در مجامع بین المللی و جهانی هستیم و تلاش می کنیم از طریق گفتمان و تعامل به این خواسته خود دست یابیم و بسیاری از مشکلات را در حوزه ورزش در عرصه های بین المللی برطرف کنیم.
   دکتر سلطانی فر در پاسخ به سوالی پیرامون فعالیت های سیاسی برخی روسای فدراسیون ها اظهار داشت: امیدواریم این فعالیت‌های سیاسی خارج از فدراسیون، مشکلی برای فدراسیون‌های ورزشی ایجاد نکند.
   وزیر ورزش و جوانان در رابطه با عملکرد فدراسیون تکواندو و نقدهایی که وجود دارد گفت: معاونت ورزش قهرمانی مسئول رسیدگی به این موضوع و ارائه گزارش شده است.
   دکتر سلطانی فر همچنین در رابطه با مسائلی که در خصوص کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایجاد شده است ، توضیح داد: بحث بوجود آمده درخصوص کی‌روش را خود فدراسیون فوتبال پیگیر است و آن را بر طرف خواهد کرد.
   وزیر ورزش و جوانان همچنین در رابطه با حضور بازنشسته‌ها در راس فدراسیون‌های ورزشی نیز ، یادآور شد: تا پایان سال ما تلاش خواهیم کرد که این مشکل نیز بر طرف شود. تعداد قابل توجهی بازنشسته در ورزش کشور حضور دارند که ما پیگیر این قضیه هستیم.
   دکتر سلطانی فر همچنین در خصوص انتخاب عضو پنجم هیات مدیره استقلال ، گفت‌: به زودی عضو پنجم هیات مدیره استقلال نیز معرفی خواهد شد.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه همچنین در مورد بدهی مالیاتی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، خاطر نشان کرد: بدهی مالیاتی این دو باشگاه مربوط به سال‌های گذشته است و باید طی سال‌های گذشته گزارهای مالی این دو باشگاه تهیه می‌شد که این کار صورت نگرفته است.
   دکتر سلطانی فر ادامه داد: طی صحبتی که با رییس سازمان مالیاتی در خصوص بدهی‌های مالیاتی این دو باشگاه استقلال و پرسپولیس داشتم، تمام سعی‌ام بر این است که بدهی مالیاتی این دو باشگاه هر چه‌ سریع‌تر سر و سامان پیدا کند تا دیگر مشکل بدهی مالیاتی نداشته باشند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,382,598
تعداد بازدید امروز : 15,781
تعداد بازدید دیروز : 16,285
آخرین به روزرسانی : 1398/03/04