امروز : شنبه 04 خرداد 1398
   
  • نشست مشترک روسای فدراسیون ها با وزیر ورزش و جوانان ؛

   دکتر سلطانی فر: احکام ورزشی برنامه ششم توسعه اتفاق بی نظیری است/ برجام در ورزش اثر مثبت خواهد داشت

   دکتر سلطانی فر: احکام ورزشی برنامه ششم توسعه اتفاق بی نظیری است/ برجام در ورزش اثر مثبت خواهد داشت

   وزیر ورزش و جوانان گفت: با گذاشتن سرپرست برای فدراسیون های ورزشی موافق نیستم و تجربه موفقی نبوده است .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر سلطانی فر امروز در جمع روسای فدراسیون های ورزشی گفت: احکام ورزش در برنامه ششم توسعه بسیار کامل و موجب توسعه و رشد ورزش خواهد شد و قطعا در بخش های ورزش همگانی، قهرمانی و توسعه زیر ساخت های ورزشی نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه ابراز امیدواری کرد با توجه به احکام خوبی که برای ورزش در برنامه ششم وجود دارد ، منابع بیشتری در سال آینده نصیب ورزش کشور شود.
   به گفته وزیر ورزش و جوانان بخشی از ردیف های اعتباری نیز به امر اشتغال و ازدواج جوانان اختصاص پیدا خواهد کرد.

   دکتر مسعود سلطانی فر با اشاره به سالگرد اجرای برجام گفت: برجام سند افتخار آمیز ایران است و گشایش های آن برای مردم ایران به مرور خودش را نشان می دهد ، برجام علاوه بر آنکه سایه جنگ و تهاجم را از سر کشور برداشت و شرایط ثبات و آرامش را به وجود آورد، آثار اقتصادی بسیار خوبی را به همراه داشته که به مرور روشن می شود.

   وزیر ورزش و جوانان به گزارش وزیر نفت اشاره کرد که میزان صادرات نفت نسبت به سال گذشته بیش از 2/2 برابر شده است و تاکید کرد: همین مهم که رییس جمهور منتخب مردم آمریکا و کشورهای حامیش مانند رژیم اشغالگر قدس برجام را واقعه تلخ برای خود می خوانند دلیلی واضح بر اثبات حقانیت و موضع خوب ما و اثرات مفید برجام برای کشورمان است.

   دکتر سلطانی فر یکی از اثرات برجام را ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور در عرصه های مختلف عنوان کرد و به آثار برجام در ورزش پرداخت و گفت: اجرای برجام در ورزش کشور گشایش هایی را به وجود می آورد به طوری که تقاضای ما برای میزبانی مسابقات بین المللی بیشتر مورد توجه مجامع جهانی قرار می گیرد و باعث خواهد شد که در کسب کرسی های بین المللی به صورت جدی تر ورود کنیم و به موفقیت های جدیدی دست یابیم و باعث رشد و توسعه ورزش کشور شویم.
   وزیر ورزش و جوانان رعایت موازین اسلامی ، مذهبی ، فرهنگی و توجه به منافع و مصالح ملی را از مهمترین موارد مربوط به اعزام های برون مرزی دانست و تاکید کرد: در همه مسایلی که مربوط به حضور تیم های ایران در رقابتهای بین المللی است شخص رییس فدراسیون از نظر من مسئولیت اصلی را دارد و باید پاسخگو باشد
   دکتر سلطانی فر همچنین توجه جدی فدراسیون ها به نظر وزارت امور خارجه در اعزام تیم های ایران به رقابتهای بین المللی را لازم دانست
   وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبتهایش خطاب به روسای فدراسیون ها ،انتظاراتش از آنها را برنامه ریزی دقیق و بلند مدت ، عمق نگری ،آینده نگری ،ژرف اندیشی در جهت کسب موفقیت در بازیهای همبستگی کشور های اسلامی ،بازیهای آسیایی 2018 و بازیهای المپیک 2020 و دیگر رویدادهای مهم دانست.

   دکتر سلطانی فر گفت: همگرایی و هم افزایی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در زمینه نظارت و ارزیابی و همچنین حمایت و پشتیبانی از فدراسیونها ، به وجود آمده است از طرفی حوزه معاونت های مختلف نیز برنامه های فدراسیون ها را پایش و رصد می کنند تا برای حضور موفق در رویدادهای مهم از جمله بازیهای آسیایی جاکارتا مشکلی به وجود نیاید.
   وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود تعیین سرپرست تا برگزاری انتخابات مجدد روسای فدراسیونها را امری هزینه زا و مشکل آفرین برای ورزش و مدیریت فدراسیونهای ورزشی دانست و گفت : در اساسنامه هم چنین چیزی نداریم و بهتر است با رعایت قانون و پیش بینی زمان بندی اتمام دوره ریاست قبلی ، ثبت نام ها صورت گیرد و بعد از تایید نامزدها و تا زمان برگزاری انتخابات جدید، رئیس فدراسیون همچنان عهده دار مدیریت امور فدراسیون باشد. تصور من این است در همان روزی که رییس قبلی فدراسیون زمان مدیریتش به پایان می رسد انتخابات جدید برگزار شود
   دکتر سلطانی فر همچنین از روسای فدراسیون ها خواست که میزبانی مسابقات بین المللی را به استانها واگذار کنند تا رونق بیشتری در ورزش به وجود آید و انسجام و وحدت ملی نیز تقویت شود.
   وزیر ورزش و جوانان درباره حضور بازنشستگان در فدراسیون های ورزشی نیز گفت: مطابق قانون، باید موضوع به کار گیری افراد بازنشسته در فدراسیون های ورزشی سریعتر حل شود و در این مورد نباید از آنچه قانون تعیین کرده تخطی کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,382,174
تعداد بازدید امروز : 15,357
تعداد بازدید دیروز : 16,285
آخرین به روزرسانی : 1398/03/04