امروز : سه شنبه 29 مرداد 1398
   
  • در پنل تخصصی اقتصادی کنگره ملی مدیریت امور جوانان توسط منتخب جوانان آذربایجان شرقی مطرح شد:

   پیشنهاد برگزاری جشنواره معرفی جوانان نخبه و مستعد در قالب عرضه نیروی انسانی کارآمد به بازار کار

   پیشنهاد برگزاری جشنواره معرفی جوانان نخبه و مستعد در قالب عرضه نیروی انسانی کارآمد به بازار کار

   کنگره ملی مدیریت امور جوانان با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان در هتل المپیک تهران برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری مزارت ورزش وجوانان ، در کنگره مدیریت امور جوانان در پنل اقتصادی و قبل از صدور بیانیه پایانی سعید نامور به عنوان منتخب جوانان استان آذربایجان شرقی ، پیشنهاد برگزاری جشنواره معرفی جوانان نخبه و مستعد هر استان با توجه به شایستگی دانش و مهارت و تجربه ، در قالب عرضه نیروی انسانی کارآمد به بازار کار را مطرح کردو توجه مسولین وزارت ورزش و جوانان ، بویژه متولیان امور ساماندهی جوانان کشور به بطرف نمودن مهمترین چالش های حوزه جوانان در بحث عرضه و تقاضا در بازار کار کشور با ایجاد زمینه پرورش ، رشد و تعالی جوانان در کسب دانش و ارتقای مهارت و تجربه و همچنین فراهم نمودن زیر ساخت های تقاضا در بازار کار را خواستار شد که با اکثریت آراء هیات رئیسه و حاضرین در پنل اقتصادی موافقیت و به بند های بیانیه پایانی نخستین کنگره ملی مدیریت امور جوانان اضافه گردید .
   در این پنل رضوی دبیر اجرایی و مدیر پنل گفت: موضوع حایز اهمیت این است که امور جوانان وظایف اختصاصی یک وزارتخانه و دستگاه نیست و در واقع امری فرابخشی است؛ و هدف نهایی ما در این کنگره همگرایی و هماهنگی دستگاههای مختلف است.
   در ادامه برنامه دکتر حسن طایی در رابطه با اقتصاد جوانان، موضوع بازار را مهم دانست و ادامه داد: در حوزه بازار کار باید به بحث عرضه نیروی کار، تقاضا،اقتصاد خانوارها،بیکاری و... توجه کرد چرا که این موارد می تواند بازار کار درست را بسازد.
   طایی افزود: در میان موارد ذکر شده بحث تقاضا و عرضه نیروی کار بسیار مهم بوده؛چرا که اگر ما نیروی کار کیفی را آماده و وارد بازار کار کنیم خیلی از مشکلات حل می شود. در واقع می توان گفت: شغل موفق نداریم، ما شخص موفق داریم.
   اکبر افتخاری معاون برنامه ریزی بیمه ایران و مشاور معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در بحث اقتصاد و اشتغال جوانان گفت: موضوع اساسی ما این است که انسان توسعه یافته دارای شایستگی و توانمندی است. آنچه در اقتصاد جوانان خودنمایی می کند از ناحیه عرضه است نه تقاضا؛ به بیان دیگر شایستگی دانش و مهارت است، با آموزش دانش انتقال پیدا می کند اما مهارت نیاز تجربه دارد.
   کنگره ملی مدیریت امور جوانان با حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، شهیندخت ملاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران و مسئولان و جوانان منتخب سمن های سراسر کشور در هتل المپیک تهران برگزار شد.
   در این کنگره یک روزه به موضوعات؛ مشارکت اجتماعی جوانان، ورزش و اوقات فراغت، فرهنگ، هنر و گردشگری، فضای مجازی و رسانه، توانمند سازی و ارتقای مهارت های جوانان، آسیب های اجتماعی، اشتغال و ازدواج جوانان، سیاست گذاری و برنامه ریزی امور جوانان و بهداشت و سلامت جوانان پرداخته شد .
   در ادامه کنگره ،پنل تخصصی اقتصادی کنگره مدیریت امور جوانان با محورهای توانمندسازی و ارتقای مهارت های جوانان، اقتصاد مقاومتی و سیاست گذاری و برنامه ریزی امور جوانان با حضور دکتر اکبر افتخاری و دکتر حسن طایی و با مدیریت سید جواد رضوی برگزار شد
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 23,370,207
تعداد بازدید امروز : 2,971
تعداد بازدید دیروز : 22,146
آخرین به روزرسانی : 1398/05/28