امروز : دوشنبه 04 تیر 1397
   
  • داورزنی در نشست مشترک مرکز فناوری اطلاعات و معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای:

   سامانه مبین می تواند منجر به حذف رویه سنتی و سنگین تجمیع گزارش ها از فدراسیون ها شود

   سامانه مبین می تواند منجر به حذف رویه سنتی و سنگین تجمیع گزارش ها از فدراسیون ها شود

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به همراه مدیران کل آن معاونت در مرکز فناوری اطلاعات حضور یافت و به ارائه نقطه نظرات خود در خصوص سامانه مبین پرداخت.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در نشستی مشترک که با حضور محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای در محل دفتر ریاست مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری تشکیل شد، زوایا و ابعاد سامانه مبین تشریح گردید.
   در این جلسه که به میزبانی دارابی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات برگزار شد مدیران کل معاونت ورزش قهرمانی و همراهان، معاون آمار و فناوری اطلاعات و کارشناسان تحلیلگر سامانه مبین حضور داشتند. در ابتدا دارابی ضمن تشکر از همراهی و حمایت دکتر سجادی معاون اسبق ورزش قهرمانی، از حضور دکتر داورزنی ابراز خشنودی کرد و تجربیات موفق وی را زمینه ساز توسعه ورزش قهرمانی در کلیه رشته ها دانست.
   وی در ادامه به تشریح اقدامات انجام شده و وضعیت فعلی تجمیع و ثبت اطلاعات در پایگاه ملی سرمایه انسانی ورزش کشور پرداخت و گفت: این سامانه از دو پایگاه داده ملی سرمایه انسانی ورزش کشور و اماکن ورزشی تشکیل شده است و سطوح دسترسی گسترده ای متناسب با نیازها در آن تعریف شده است. در واقع دامنه کاربران این سامانه از سطح شهرستان تا مدیران کل استانی و ستادی و روسای فدراسیون ها تشکیل می شود و دفاتر پیشخوان دولت نیز به عنوان بازوی کمکی ثبت اطلاعات در دسترس قرار دارند.
   در ادامه داورزنی ضمن حمایت از کار صورت گرفته و تاکید بر نیاز آن با هدف دستیابی به آمار و اطلاعات دقیق در وزارت ورزش و جوانان، بر حذف رویه های سنتی دریافت گزارش از فدراسیون ها تاکید کرد و گفت: اکنون فدراسیون ها ناچار به ارائه گزارش های متفاوت و گاهاً مشابه به حوزه های مختلف ستادی هستند و این موضوع منجر به کاهش دقت در گزارش های ارسالی و سختی فراوان برای آنها شده است، این سامانه می تواند این رویه سنتی تجمیع و تولید گزارش را حذف نماید و روسای فدراسیون ها نیز از داشبوردهای اختصاصی خود استفاده کنند.
   وی با اشاره به سیستمی بودن کلیه فرایندهای ورزشی اعم از فعالیت حرفه ای، شرکت در مسابقات، ایجاد هماهنگی ها و ... در بسیاری از کشورها این امر را برای ورزش کشور ضروری دانست و افزود: اکنون در فدراسیون والیبال اطلاعات تماشاچیان مسابقات ملی والیبال نیز به ریز وجود دارد و فرایندها تا سطح مناسبی مکانیزه هستند.
   در این دیدار سحر فامیل زارع، معاون آمار و فناوری اطلاعات با رجوع به سامانه مبین و داشبوردهای مدیریتی آن بخش های مختلف سامانه را مرور کرد و به سوالات پاسخ گفت.
   در پایان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و کلیه مدیران زیرمجموعه آمادگی خود را به منظور سرعت بخشیدن به امکان بهره برداری از گزارش ها و ایجاد همراهی بیشتر در فدراسیون ها اعلام کردند و مقرر شد در خصوص پیشنهاد مرکز فناوری اطلاعات مبنی بر تشکیل شورای سیاستگذاری مبین و معرفی اعضا، پیشنهادات خود را ارائه دهند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 13,638,652
تعداد بازدید امروز : 18,944
تعداد بازدید دیروز : 26,883
آخرین به روزرسانی : 1397/04/04