امروز : جمعه 30 فروردین 1398
   
  • دیدار شعبانی بهار با رییس فدراسیون ورزش های همگانی فرانسه

   دیدار شعبانی بهار با رییس فدراسیون ورزش های همگانی فرانسه

   معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان امروز با رییس فدراسیون ورزش های همگانی فرانسه در محل این وزارتخانه دیدار کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، غلامرضا شعبانی بهار، امروز با ژان لویی پروو رییس فدراسیون ورزش های همگانی فرانسه در دفتر معاونت توسعه ورزش همگانی به تبادل نظر و گفت وگو پرداختند.
   در ابتدای جلسه شعبانی بهار ضمن خوش آمدگویی به ژان لویی پروو و هیات همراه، به تشریح ساختار ورزش و ورزش همگانی در ایران و اهمیت توجه به ورزش همگانی در بین دولت مردان و مسئولین ورزش ایران پرداخت و افزود: علاوه بر فدراسیون های همگانی تحت پوشش این معاونت، همه فدراسیون های ورزشی در ایران 10 درصد بودجه اضافی برای برنامه های همگانی و توسعه رشته مربوطه دریافت می کنند.
   شعبانی بهار همچنین به اهمیت فدراسیون ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی در توسعه ورزش کشور اشاره کرد و گفت: این فدراسیون با دو رویکرد اصلی خود نقش مهمی در توسعه ورزش همگانی در روستاها و احیای ورزش های سنتی و بازی های بومی و محلی ایفا می کند.
   در ادامه جلسه لویی پروو، رییس فدراسیون ورزش های همگانی فرانسه از دعوت و میزبانی خوب ایران تشکر کرد و رفتار مردم و زیبایی هایی ایران را شگفت آور توصیف کرد.
   او ضمن ابراز خوشحالی از ارتباطات به وجود آمده، همکاری های بیشتر را منوط به شناخت بیشتر دو طرف از ساختارهای ورزش دو کشور دانست و افزود: فدراسیون ما تنها فدراسیون رسمی فرانسه در ارتباط با ورزش همگانی است و تمرکز ما در راستای اهداف و حمایت های دولت فرانسه متمرکز بر سلامت مردم است.
   رییس فدراسیون ورزش های همگانی فرانسه ابراز امیدواری کرد تا فرانسوی ها بتوانند از دانش ایرانی ها در برخی ورزش ها مانند کشتی برای قوی تر شدن خود استفاده کنند.
   در این جلسه ژان میشل وییوم، مسئول امور بین الملل فدراسیون همگانی فرانسه، گزاویه ژولین، کارشناس ورزش و قهرمان جهان، پارسا مدیر کل دفتر توسعه ورزش روستایی وزارت ورزش و جوانان و جعفری رییس فدراسیون ورزش های سنتی و بازی های بومی و محلی نیز حضور داشتند و به بیان نظرات خود پرداختند.
   رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی فرانسه همچنین دیدارهای جداگانه ای با نیکبین، مدیرکل حوزه وزارتی و فریبا محمدیان معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان داشت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,617,961
تعداد بازدید امروز : 21,714
تعداد بازدید دیروز : 23,922
آخرین به روزرسانی : 1398/01/30