امروز : چهارشنبه 01 اسفند 1397
   
  • در گردهمایی مسئولین حوزه جوانان سراسر کشور

   مشاور وزیر کشور: نیازمند یک سیاست جامع در حوزه اجتماعی هستیم

   مشاور وزیر کشور: نیازمند یک سیاست جامع در حوزه اجتماعی هستیم

   مشاور وزیر کشور و معاون امور اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی با بیان اینکه برای حل آسیب های اجتماعی باید در سطوح کلان، میانه و خرد اقدامات اساسی انجام شود گفت: مطالعه جامع و بی طرفانه، انتخاب سیاست درست بر مبنای یک درک عمیق و اجرای قوی و پیگیر، سه مرحله اساسی در زمینه مدیریت صحیح تغییرات ناشی از مهاجرت است که باید انجام شود.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر رضا محبوبی در گردهمایی مسئولین حوزه جوانان که در شیراز در حال برگزاری است عنوان داشت: ایجاد تغییر و پیشرفت امری اجتناب ناپذیر است و آنچه می تواند تغییرات و به ویژه تغییر در هنجارها را سرعت ببخشد مسئله مهاجرت است.
   وی افزود: در کشور ما به دلیل تمرکز منابع در شهرهای بزرگ مهاجرت رشد گسترده ای یافته است و گسترش مهاجرت بی تردید همراه با تغییر در هنجارها و ارزش هاست. در نتیجه مدیریت و به نوعی نظام دهی به این تغییرات لازم و ضروری است چرا که عدم مدیریت صحیح گسترش آسیب های اجتماعی را به همراه خواهد داشت.
   مشاور وزیر کشور با اشاره به افزایش آمار برخی آسیب های اجتماعی در کشور اظهار داشت: مدیریت صحیح تغییرات ناشی از مهاجرت که با گسترش مناطق حاشیه نشین و آسیب های ناشی از آن نیز همراه است می بایست در سه سطح صورت پذیرد. ابتدا باید مطالعه جامع و بی طرفانه انجام شود که آیا ظرفیت توسعه در محل مورد نظر و جود دارد ویا منجر به ایجاد پدیدهای مانند حاشیه نشینی یا آسیب های دیگر خواهد شد؟
   محبوبی گام دوم را انتخاب سیاست درست بر مبنای یک درک عمیق معرفی کرد و افزود: این سیاست بر اساس مطالعه شکل می گیرد و ما اکنون نیازمند یک سیاست جامع و غالب در حوزه اجتماعی هستیم.
   معاون امور اجتماعی مرکز امور اجتماعی و فرهنگی در معرفی گام سوم عنوان داشت: قدم آخر اجرای قوی و پیگیر است که گاها درگیری دولت با برخی مسائل مانند جنگ و یا تحریم باعث غافل شدنش از اجرای برخی برنامه ها شده است.
   وی ادامه داد: عدم مدیریت صحیح توسعه موجب گسترش آسیب های اجتماعی و توسعه ناموزن جمعیتی می شود که از جمله آن سکونت جمعیت زیادی در حاشیه شهرهاست و اگر جمعیت بافت های فرسوده را به آن اضافه کنیم عدد قابل توجه ای خواهد شد.
   مشاور وزیر کشور در ادامه در خصوص اقدامات انجام شده در این خصوص گفت: گزارشی از مجموع این مسائل در آبان ماه سال گذشته به حضور مقام معظم رهبری ارائه شد و ایشان دستور تشکیل جلساتی با حضور شخص ایشان و وزرا و مسئولین کشور را دادند که تا کنون 4 جلسه تشکیل شده است و با تاکید مقام معظم رهبری هر 6 ماه یکبار برگزار خواهد شد.
   وی افزود: دولت نیز در پی این جلسات با محوریت تشکیل شورای اجتماعی کشور که خود وزارت ورزش و جوانان نیز در آن عضو می باشد دست به تقسیم کار ملی زده و به تعیین اولویت های آسیب ها و برنامه ریزی صحیح در این خصوص می پردازد.
   محبوبی تاکید کرد: باید بدانیم راه حل اصلی حل مسائل خود مردم هستند و اگر مردم انگیزه کافی نداشته باشند این مهم تحقق نخواهد یافت.
   وی با بیان اینکه در سه سطح کلان، میانه و خرد می بایست اقدامات اساسی در این خصوص صورت پذیرد عنوان داشت: نقش مسئولین حوزه جوانان در سطح خرد پررنگ است چرا که جوانان یکی از اصلی ترین افراد در معرض آسیب هستند و شما مسئولین این حوزه با به کارگیری خود جوانان از طریق تشکیل سازمان های مردم نهاد می توانید کمک بزرگی در این راه باشید و باید بدانید جوانان هسته اصلی حل آسیب های مربوط به جوانان هستند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,055,220
تعداد بازدید امروز : 19,276
تعداد بازدید دیروز : 18,286
آخرین به روزرسانی : 1397/12/01