امروز : شنبه 04 اسفند 1397
   
  • آذربایجان غربی میزبان جشنواره بین المللی و دو جشنواره کشوری روستایی و بازیهای بومی و محلی

   آذربایجان غربی میزبان جشنواره بین المللی و دو جشنواره کشوری روستایی و بازیهای بومی و محلی

   اولین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگی و ورزشی روستایی و بومی و محلی با حضور اعضاء ستاد استانی برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان آذربایجان غربی اولین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگی و ورزشی روستایی و بازیهای بومی و محلی شهرستان ارومیه ظهر روز سه شنبه 29 فروردین ماه با حضور اعضاء ستاد استانی جشنواره شامل مدیران کل امور اجتماعی و فرهنگی و امور روستایی استانداری، ورزش و جوانان، امور عشایر، نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط و مسئولین حوزه ورزش در محل اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.
   هوشنگ عطاپور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری در این جلسه با تأکید بر ظرفیت های ارزشمند فرهنگی و بومی استان بخصوص در زمینه های بومی و محلی گفت: برگزاری جشنواره های فرهنگی و ورزشی در استان که از طبیعت و ذخایر فرهنگی سرشاری برخوردار است می تواند موجب وحدت و همدلی و نشر ارزش های والای اسلامی و فرهنگ غنی کشور و استانمان به کشورهای خارجی شرکت کننده در این جشنواره شود.
   وی ایجاد شادابی و نشاط عمومی و فضایی برای احیاء بازیهای بومی و محلی و نمایش ظرفیت ها، توانمندیها و فعالیت های روستایی و عشایری را از مهمترین موضوعات فرهنگی و اجتماعی دانست و ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی شایسته یکی از بهترین جشنواره های فرهنگی و ورزشی را در کشور میزبانی کنیم.
   قهرمانی مدیرکل امور روستایی استانداری نیز با اشاره به نقش روستاها در توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور گفت: امروز ما در روستاهای مختلف استان از ظرفیت های بزرگ طبیعی، گردشگری، کشاورزی و فرهنگی برخورداریم که می توانیم با برگزاری شایسته و هدفمند اینگونه جشنواره ها فضای رونق و توسعه بخش روستایی را فراهم نماییم.
   زینال زاده مدیرکل امور عشایر استان نیز وجود عشایر قهرمان و زحمتکش در استان را ظرفیتی ارزشمند در مسیر اعتلاء و توسعه کشور دانست و بر همکاری مجموعه امور عشایر در برگزاری این جشنواره بین المللی تأکید کرد.
   عبدالله چمن گلی مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز با تقدیر از همکاری های صمیمانه دستگاه های اجرایی در توسعه و تعمیم فرهنگ عمومی ورزش و ترویج و نشر گنجینه های غنی فرهنگی و بومی روستایی و عشایری گفت: امسال استان آذربایجان غربی میزبان دو جشنواره کشوری روستایی و عشایری در قالب مسابقات و بازیهای بومی و محلی در شهرستان ماکو در شمال استان و شهرستان مهاباد در جنوب استان خواهد بود که با مدیریت و هماهنگی فرمانداران محترم و مجموعه همکارانمان شاهد برگزاری شایسته این جشنواره ها خواهیم بود.
   وی همچنین برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگی و ورزشی روستایی و بازیهای بومی و محلی در شهریورسالجاری را یکی از مهمترین و بزرگترین رخدادهای ورزشی دانست و گفت: با اهتمام جدی و برنامه ریزی مطلوب در تلاشیم تا زمینه حضور ورزشکاران کشورهای همسایه اعم از ترکیه، آذربایجان، گرجستان، تاتارستان و نخجوان را در کنار استان های مختلف کشور که از قابلیت ها و توانمندی های زیادی در بخش روستایی و عشایری و بومی و محلی برخوردارند فراهم کنیم تا در فضایی بانشاط و سالم علاوه بر تقویت و تحکیم پیوندهای دوستی، ناشر ارزش ها و فرهنگ غنی خود باشیم.
   چمن گلی همچنین برگزاری جشنواره و مسابقات بین المللی پاراگلایدر در تابستان سال جاری را نیز از دیگر برنامه های مهم در منطقه زیبای سیلوانا بیان کرد که از جذابیت های بالایی برخوردار خواهد بود.
   وی در خاتمه از برگزاری شایسته مسابقات و جشنواره های روستایی در ایّام نوروز تقدیر و تشکر کرد.
   پورایراندوست معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان نیز در این جلسه برضرورت توسعه ورزش در روستاها و بهره گیری از پتانسل های ارزشمند آنها بخصوص در زمینه احیاء سنت ها و نیز بازی های بومی و محلی و بر اهتمام همه جانبه در برگزاری شایسته این رخداد مهم فرهنگی و ورزشی تأکید کرد.
   در ابتدای این جلسه سعید هاشمی نیا سرپرست هیأت روستایی و بازیهای بومی و محلی استان و حبیب الله قربانی رئیس گروه توسعه ورزش روستایی و عشایری اداره کل ورزش و جوانان در خصوص فرایند و چگونگی برگزاری این جشنواره به ارائه توضیحاتی پرداختند.
   همچنین در این جلسه هر کدام از اعضاء به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,100,249
تعداد بازدید امروز : 8,318
تعداد بازدید دیروز : 18,325
آخرین به روزرسانی : 1397/12/04