امروز : دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
   
  • نشست خبری دبیرکل کمیته ملی المپیک

   شهنازی: مدال آوران بازیهای کشورهای اسلامی برای اولین بار از وزارت ورزش و جوانان پاداش می گیرند

   شهنازی: مدال آوران بازیهای کشورهای اسلامی برای اولین بار از وزارت ورزش و جوانان پاداش می گیرند

   دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: تا کنون برای مدال آوران بازی های کشورهای اسلامی پاداشی در نظر گرفته نمی شد ولی در این دوره قرار است مدال آوران این بازی ها در مراسم تجلیل از قهرمانان که هر سال وزارت ورزش و جوانان برگزار می کند، تجلیل شوند و پاداش بگیرند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نشست خبری شاهرخ شهنازی سرپرست کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی صیح امروز در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد.
   دبیرکل کمیته ملی المپیک در ابتدای این نشست گفت: در اولین دوره بازی های کشورهای اسلامی که در عربستان بود با ۱۳۰ ورزشکار جایگاه چهارم را به دست آوردیم. دومین دوره با کارشکنی های برخی عناصر برگزاری آن در ایران منتفی شد. در دوره سوم هم با ۸۸ ورزشکار حضور داشتیم و مقام دوم را به دست آوردیم.
   وی ادامه داد: برای این دوره نیز جلسات متعددی را با مسئولان وزارت ورزش داشتیم و در مورد موارد مختلف حرف زدیم و رشته ها را مشخص کردیم. عمده رشته‌های اعزامی مدال آور خواهند بود. یکی دو رشته برای فرصت دادن جهت ارزیابی در بازی‌ها شرکت می‌کنند.
   شهنازی گفت: ایران در رشته های کشتی آزاد و فرنگی، زورخانه ای، « جودو و دوومیدانی نابنایان »، بوکس، والیبال، ژیمناستیک، کاراته، تیراندازی، وزنه‌برداری، ووشو، جودو، شنا، شیرجه و واترپلو، دوومیدانی، تکواندو و پینگ‌پنگ در این دوره از رقابت‌های کشورهای اسلامی نماینده دارد.
   وی با بیان این مطلب که کاروان ایران در این مسابقات حداکثر ۲۸۰ نفر خواهد بود، گفت: ۳۱ ورزشکار خانم و ۱۳۰ ورزشکار مرد داریم و بقیه افراد مربیان و همراهان ورزشکاران هستند.
   شهنازی در مورد حضور رشته ها در رژه افتتاحیه مسابقات گفت: تیم هایی که مسابقه دارند، نمی توانند در رژه باشند مانند والیبال و تیراندازی. محدودیت آنچنانی در مورد رژه نخواهیم داشت و تلاش می کنیم تیم منظمی داشته باشیم. لباس رژه هم گرم کن ورزشی استالمپیک خواهد بود.
   او در مورد انتخاب پرچمدار گفت: این بازی ها فرصتی است که حجاب بانوان نماد باشد. یکی دو گزینه داریم که در جلسه هیات اجرایی تعیین می کنیم و در جلسه ستاد عالی بازی ها نهایی خواهیم کرد. هفته آینده هم جلساتی را با سرپرستان خواهیم داشت و موارد لازم را عنوان خواهیم کرد.
   شهنازی با اشاره به این که روزهای آخر این مسابقات با زمان انتخابات ریاست جمهوری مقارن شده است گفت: با سفارت هماهنگ شده تا صندوق های سیار برای اخذ رای از ورزشکاران و اعضای کاروان ایران آورده شود همچنین مراسمی هم برای نیمه شعبان در انجا خواهیم داشت.
   دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد میزبانی آذربایجان گفت‌: آذربایجان به دلیل میزبانی کردن بازی های اروپایی تجربه زیادی دارد. امکانات را فراهم کرده اما ما باید برای هر نفر ۵۰ دلار بپردازیم.
   او در مورد پرداخت پاداش نیز گفت: تا کنون برای مدال آوران بازی های کشورهای اسلامی پاداشی در نظر نمی گرفتیم ولی در این دوره قرار است مدال آوران این بازی ها در مراسم تجلیل از قهرمانان که هر سال وزارت ورزش و جوانان برگزار می کند، تجلیل شوند و پاداش بگیرند.
   شهنازی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی تعامل و روابط کمیته ملی المپیک با وزارت ورزش و جوانان گفت: از زمان حضور دکتر سلطانی فر فضای این تعامل بسیار مثبت تر شده و خوشبختانه دو طرف علاقه مند هستند که تعامل داشته باشند و این موضوع به ایجاد فضای مثبت کمک زیادی می کند.
   وی ادامه داد: دیدگاه دکتر سلطانی فر به ورزش یک دیدگاه منطقی، استراتژیک و کلان نگر است و با این که در جزئیات هم مسلط هستند ولی دیدگاه کلان به موضوعات ورزش دارند.
   دبیرکل کمیته ملی المپیک با بیان این که مسئولیت کل ورزش کشور به عهده وزارت ورزش و جوانان است گفت: ما به عنوان زیر مجموعه وزارت خودمان را موظف می دانیم که پایبند قوانین باشیم خوشبختانه دکتر سلطانی فر فضای کارشناسی را باز گذاشته اند و با سعه صدر و با حوصله و منطق بحث های کارشناسی ما را دنبال می کنند و برای همین است که فضای بین این دو نهاد مثبت است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,731,224
تعداد بازدید امروز : 22,173
تعداد بازدید دیروز : 25,433
آخرین به روزرسانی : 1397/02/31