امروز : دوشنبه 07 خرداد 1397
   
  • معاون وزیر ورزش و جوانان :

   دولت یازدهم نگاه امنیتی را از حوزه جوانان برداشت

   دولت یازدهم نگاه امنیتی را از حوزه جوانان برداشت

   معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: دولت یازدهم نگاه امنیتی را ازحوزه جوانان و سازمان های مردم نهاد برداشت و تبدیل به یک فرصت کرد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان ، دکتر امیر رضا خادم شب گذشته در جشن روز جوان در محل ورزشگاه پیروزی اصفهان افزود: دولت تدبیر و امید با نگاهی مثبت به جوانان و نیازهای این قشر و ضرورت مشارکت جوانان، زمینه افزایش مشارکت اجتماعی آنان را افزایش داد.
   وی بیان کرد: در گذشته با توجه به نگاه امنیتی که در جامعه نسبت به تشکل های مردم نهاد وجود داشت، افزایش سازمان های مردم نهاد جوانان درنظر نبود و از اینکه جوانان با آتشی تند نسب به مسئولان انتقاد کنند و مشکل ساز شوند، ترسی در بین برخی از افراد وجود داشت که مانع گسترش این سازمان ها می شد.
   معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: هم اینک تعدادی افراد مخالف افزایش سازمان های مردم نهاد جوانان در کشور هستند که باید در فضایی آرام با آن ها صحبت کرد و نظر آن ها را تغییر داد و به یک نظر مثبت تبدیل کرد.
   وی اضافه کرد: دولت یازدهم برای رفع مشکلات و موانع پیش روی جوانان برنامه ریزی جدی داشته که یکی از آن ها تبدیل نگاه امنیتی به حوزه جوانان به یک نگاه مثبت و ارزشمند بوده است.
   خادم یادآوری کرد: دولت گسترش فضای مجازی وشبکه های اجتماعی را نیز از یک نگاه بسته به یک فرصت تبدیل کرد و امروز مردم دریافت اطلاعات و اطلاع رسانی را خود انجام می دهند و از این فرصت برای گسترش اطلاعات مفید استفاده می کنند.
   وی تصریح کرد: در ابتدای دولت یازدهم 50 سازمان مردم نهاد در کشور تشکیل شده بود که اکنون تعداد سمن های وزارت ورزش و جوانان به دو هزار عدد رسیده است.
   وی خاطرنشان کرد:علاوه افزایش تعداد سازمان های مردم نهاد ،اعتبارات حمایتی از طرح های آن ها نیز هر ساله افزایش یافته که مشارکت جوانان در عرصه های مختلف اجتماعی را در پی داشته است.
   معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان همچنین بر حضور حداکثری در انتخابات 29 اردیبهشت ماه تاکید کرد وگفت: برای سربلندی کشور حرکتی را آغاز کرده ایم که از زیر صفر شروع شد و اکنون بهبود وضعیت نیازمند تداوم این برنامه هاست.
   جشن روز جوانان به مناسبت روز و هفته ملی جوان به حضور گروهی از سازمان های مردم نهاد در اصفهان برگزار شد.
   استان اصفهان دارای 78 سازمان مردم نهاد جوانان زیر نظر وزارت ورزش و جوانان است.

   *استاندار اصفهان گفت: احیای مجدد سازمان ملی جوانان اقدامی لازم و اساسی از سوی دولت یازدهم برای رفع موانع پیش روی این قشر ازجامعه است.

   رسول زرگر پور دیشب در جشن روز جوان در ورزشگاه پیروزی اصفهان گفت: رئیس جمهوری برای رفع مشکلات پیش روی جوانان و توجه به نیازهای این قشر احیای مجدد سازمان ملی جوانان را دستور دارند و سازمان خدمات کشوری ملزم اجرای اقدامات اساسی و لازم برای احیا این سازمان است.
   وی بیان کرد: ادغام دو سازمان مهم با یکدیگر کارساز نبود و با توجه به آسیب شناسی ها و تجربه های کسب شده نیاز به احیا مجدد سازمان ملی جوانان برای برنامه ریزی و رفع موانع پیش روی جوانان بود که دولت در این خصوص مصمم است.
   استاندار اصفهان اعتلای نیازهای جوانان و جایگاه این قشر را مهم خواند و گفت: اعتلای جایگاه جوانان با تصمیم سرنوشت ساز احیای سازمان ملی جوانان محقق می شود و با این اتفاق شاهد رخدادهای خوبی در حوزه جوانان خواهیم بود.
   وی ادامه داد: برای حمایت از جوانان و سازمان های مردم نهاد جوانان اقدامات گسترده ای انجام شده اما این اقدامات در حد نیازها و شان جوانان نبود که با برنامه ریزی بهتر در آینده شاهد اتفاقات خوبی در این خصوص هستیم.
   زرگر پور با اشاره به تشکیل جلسات ماهانه ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان گفت: آسیب های حوزه جوانان در این ستاد مطرح و برنامه ریزی برای رفع نیازهای این قشر انجام شده است.
   وی خاطرنشان کرد: فعالیت های ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان درفع نیازهای این قشر موثر بوده اما باید برای این قشر مهم جامعه بیش از شعار کار کرد که احیا سازمان ملی جوان فرصت بیشتری برای خدمت به این قشر را فراهم می سازد.
   *مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان در مراسم روز جوان گفت: در سال گذشته کسب نخستین مدال طلای المپیک تاریخ اصفهان و سبب شور و نشاط در مردم و ورزشکاران اصفهانی شد، جوانان زیادی در المپیک و پارالمپیک افتخار کسب کردند.

   محمد سلطان‌حسینی در مراسم روز جوان در اصفهان اظهار داشت: در سال گذشته نخستین مدال طلای المپیک تاریخ اصفهان به دست آمد و سبب شور و نشاط در مردم و ورزشکاران اصفهانی شد، جوانان زیادی در المپیک و پارالمپیک افتخار کسب کردند و این مراسم به پاس این زحمات است.
   وی افزود: اصفهان شهری با پیشینه طولانی است، در دوران دفاع مقدس اصفهان بیشتر از سرانه خود شهید و رزمنده داشت و مردم اصفهان با شعور بالا به نتیجه دفاع از کشور رسیدند؛ خدا را شاکریم که این راه بسته نشد و همه باید از کشور خود دفاع کنیم آن هم با انتخاب فرد اصلح برای ریاست جمهوری، با وجود اینکه شبکه‌های بیگانه در صدد ایجاد یأس و نا‌امیدی هستند، پس همه باید در انتخابات شرکت کنیم.
   مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان اصفهان در پایان گفت: در سال گذشته استاندار اصفهان به عنوان برترین استاندار در زمینه جذب خیران ورزشکار، توسط وزارت ورزش و جوانان انتخاب شد، هم‌چنین مقام معظم رهبری در خصوص مردم اصفهان فرمودند که مردم اصفهان در زندگی شخصی صرفه‌جو هستند و بسیار اقتصادی فکر می‌کنند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 12,893,115
تعداد بازدید امروز : 18,682
تعداد بازدید دیروز : 26,478
آخرین به روزرسانی : 1397/03/07